Dokonalé volské oko se smaží neobvyklým způsobem. Odhalte jeho tajemství

Fotografie: Freepik

Volské oko je připravované tak, aby žloutek zůstal tekutý, přitom je celý pokrm velmi chutný a vláčný. Připravte to nejlepší jídlo z vajec a oslňte tak celou svou rodinu.

Vejce patří k nejoblíbenějším ingrediencím v české kuchyni, zejména při snídaňovém menu si na něm velmi pochutnáte. Překvapte ostatní členy domácnosti a připravte jim k snídani dokonalé volské oko, které bude připravené profesionálně a bez jediné chybičky.

Jak vypadá skvěle připravené volské oko?

Milujete pokrmy z vajec? Pak určitě nepohrdnete míchaným vajíčkům nebo volskému oku. Pokud chcete připravit profesionální volské oko a usmažit tak skvělý pokrm nejen k snídani, je nutné myslet na pár maličkostí. Pokrm musí mít tekutý vaječný žloutek, přitom bílek bude krásně hustý a nesmažený na maximum. Takové volské oko poznáte na první pohled a jeho chuť bude naprosto nejlepší.

Fotografie: Freepik

Vejce smažte na nepřilnavé pánvi, kterou používáte například při přípravě palačinek. Ve chvíli, kdy je vaječný bílek téměř hotový, přidejte pár kapek vody. Poté hned pánev zakryjte poklicí a varnou desku ztlumte na nejnižší intenzitu nebo hned vypněte. Jedná se o velmi jednoduchý trik, se kterým však dosáhnete maximálního výsledku.

Vejce můžete připravit i zdravějším způsobem

Chcete připravit pokrm z vajec co nejzdravěji? Pokud se snažíte například omezit kalorie, zvolte místo smažení vejce vařené nebo sázené. Takto připravené vejce nepřidává pokrmu další kalorie, zároveň tělu dodáte veškeré důležité živiny.

Fotografie: Freepik

Dalším tipem, jak připravit vaječný pokrm zdravějším způsobem, je přidání zeleniny. Chuť vajec v kombinaci se zeleninou spolu skvěle korespondují, dodáte svému tělu také mnohem více vlákniny i vitamínů.

Dlouhým vařením ztrácí vejce živiny

Čím delší dobu vejce vaříte, tím více ztrácí veškeré své živiny. Zároveň dlouhým vařením se ve vejci zvyšuje množství cholesterolu, který rozhodně lidskému zdraví neprospívá. Tento proces probíhá zejména u dlouhého smažení na tuku.

Zdroj: Redakce