Domácí pleťová maska z rajčat pro zdravý a mladý vzhled pokožky

Fotografie: Freepik

Pokud nevíte, jak na krásnou a hladkou pokožku, podělíme se s vámi o jednoduchý recept z rajčat, který vám pomůže k dokonalé pleti. Jen je na začátek potřeba dodat, že tato maska není vhodná pro lidi, kteří mají velmi citlivou pokožku a pro ty, co trpí alergiemi.

Vyzkoušejte a nebudete chtít jinak

Rajčata si poradí s mnoha nedokonalostmi pleti a osvěží ji. Navíc se jedná o cenově dostupnou metodu, která urychlí zlepšení vzhledu vaší pokožky.

Rajčatová maska není nic jednoduššího než plátky rajčat. Můžete použít také rajčatový protlak. Masku nechte na obličeji poté omyjte teplou vodu a použijte hydratační krém. K přeměně vaší pokožky bude stačit 15 minut, masku si ale nechte na obličeji klidně i hodinu. Záleží čistě na váš.

Rajčata pomohou od zánětu

Jestli stále nejste přesvědčeni o funkčnosti této masky, tak rajčata zmírňují záněty. Kyselost rajčat totiž pomáhá regulovat rovnováhu pH pokožky, což je jejich velké tajemství. Vitamíny A, C, E a B6, které jsou v rajčatech přítomny, zvyšují zdravý tón pleti, vyhlazují vráska, také zlepšují kvalitu pleti a krevní oběh. Pokud tedy chcete vypadat zdravě a krásné, připravte si tuto rajčatovou masku, se kterou získáte větší sebevědomí a perfektní pleť.

Fotografie: Freepik

Rajčata můžete také smíchat s medem, který je svými účinky známy již po staletí. Stačí smíchat polovinu rajčete se lžíci medu, nanést na obličej, nechat 15 minut působit a poté opláchnout studenou vodou. Pro zdraví můžete popíjet také rajčatovou šťávu. Prospívá nejen vlasům a nehtům, ale má také další účinky:

  • Podpoříte metabolismus
  • Snížíte hladinu špatného cholesterolu v krvi
  • Zhubnete, a to především v oblasti pasu

Tato zelenina je zdravá ve všech směrech. Má také chladicí schopnosti, takže ho můžete použít na popáleniny, zároveň stahuje póry a reguluje mastnotu. Poskytují přirozenou ochranu před UV zářením a podporují mladistvou pokožku.