Domácí pleťové masky, které podporují mladiství vzhled. Připravit je zvládne každá žena

Zdroj fotografie: Unsplash

Krásná a zdravě vypadající pokožka je snem žen v každém věku. Velké množství vyživujících pleťových masek si můžete vyrobit doma. Je to jednoduché, levné a účinné.

Doma vyrobené pleťové masky nám poslouží k tomu, aby naše pleť působila mladě. Díky nim bude pokožka dostatečně hydratovaná a v dobré kondici. U domácích masek máme jistotu, že neobsahují toxické látky a vyrobíme je doma ze snadno dostupných surovin. Pokud budeme pleťové masky používat pravidelně, zaručíme si tak zdravý vzhled naší pleti. Masky nám mohou dokonce pomoci zbavit se nevzhledných pigmentových skvrn anebo zbavit se vrásek, například v oblasti očí.

Obyčejný čaj nebo oblíbená zelenina

Jednoduchou a účinnou masku lze připravit z obyčejného čaje. Tato maska ​​je ideální pro normální až mastnou pleť. Na její přípravu budeme potřebovat malou misku, do které nalijeme čaj. Přidáme k němu lžíci medu, půl lžičky skořice a stejné množství muškátového oříšku. Vše důkladně promícháme a naneseme na opláchnutý obličej. Masku necháme působit 20 minut, poté jí opláchneme.

Fotografie: Unsplash

K výrobě vyživující masky nám výborně poslouží také okurka. Maska z okurky se hodí pro mastnou pleť nebo pro pleť náchylnou k zánětu. Na její přípravu potřebujeme polovinu okurky, kterou smícháme s 10 gramy medu a 1 lžičkou kaolinového jílu. Kaolín je přírodní surovina používaná na výrobu masek. Jedná se o bílý, sypký prášek. Směs naneseme na navlhčený obličej, necháme 20 minut působit a poté opláchneme.

Nezvyklé ovoce a tropická kombinace

Pokud máme pokožku náchylnou k vysoušení, je ideálním pomocníkem avokádo. Na přípravu takovéto masky potřebujeme polovinu avokáda, které je lepší, pokud je již dostatečně zralé. Důkladně ho rozdrtíme a smícháme s 21 g medu (2 polévkové lžíce). Takto připravenou směs naneseme na navlhčený obličej a necháme 20 minut působit. Poté důkladně opláchneme. Masku můžeme připravit i smícháním banánu a 1 lžíce medu. Necháme na obličeji působit 15 minut.

Fotografie: Unsplash

Po aplikaci všech výše uvedených druhů pleťových masek je vhodné pleť ošetřit speciálním tonerem, který nám dopomůže k dokonalému výsledku. Ten připravíme ze sklenice studené vody, ve které rozpustíme 1 čajovou lžičku mořské soli a stejné množství jablečného octa. Aplikujeme na očištěný obličej a hned poté omyjeme studenou vodou.

Zdroj: WomensHealthMag