Vyvarujte se návyků, které urychlují stárnutí pleti a podporují tvorbu nevzhledných vrásek

Fotografie: Pexels

Pokud toužíte po tom, aby vaše pleť vypadala stále mladě a krásně, nemusíte utrácet spousty peněz. Postačí vám pozměnit některé návyky.

Každá žena touží po tom, aby vypadala celý život mladě a krásně. Mnohdy však tuto myšlenku nabourá běh času, který bohužel nejde zastavit. Co ale mnoho žen neví, je fakt, že tajemství mladého vzhledu spočívá v jednoduchých každodenních činnostech. Abyste tedy udrželi svou pleť hebkou a svěží, bude vám stačit pozměnit pouze několik návyků, radí lékař Ross Radusky.

Jak si udržet krásnou pleť

Pro zachování mladistvého vzhledu vaší pokožky je nezbytné, abyste vždy dbali na správnou péči o pleť. Vyplatí se zaměřit se především na každodenní důkladné čištění a hydratační prostředky, jež vaší pleti dodají pružnost a zbaví ji suchosti. Kromě toho je důležité zařadit do každodenní péče také opalovací krém, který bude pokožku chránit před škodlivými účinky UV záření, a tím i před stárnutím.

Fotografie: Pixabay

Navíc je také dokázáno, že opalovací krémy nás dokážou ochránit před rakovinou kůže, tudíž byste jejich užití opravdu nikdy neměli podceňovat – a to nejen v létě, ale po celý rok. Během zimy je totiž nebezpečí ještě větší, neboť je vaše pokožka příliš suchá a lidé nemají ve zvyku chránit se v tomto období před slunečními paprsky.

Už žádné stimulanty

Další položkou, která hraje důležitou roli ve stárnutí pokožky, jsou stimulanty. Pokud si tedy chcete zachovat mladistvý vzhled, měli byste se co nejdříve vzdát užívání cigaret, alkoholu nebo jiných návykových látek. Jejich časté užívání je totiž faktorem, který nechvalně ovlivňuje proces stárnutí – cigarety zhoršují vrásky kolem úst a alkohol může přispět ke ztrátě pevnosti pokožky.

Fotografie: Freepik

Posledním, ovšem neméně důležitým faktorem, kterým si zajistíte hezký vzhled, je strava. Ta by měla být vždy bohatá na vitamíny a minerály, tudíž se snažte zkonzumovat minimálně jednu porci ovoce a jednu porci zeleniny denně. Stejně tak je však důležité zajistit svému tělu správnou hydrataci tím, že vypijete každý den alespoň dva až tři litry vody.

Zdroj: EverydayHealth