Syn odstěhoval matku do domova důchodců. Ta však před ním tajila zásadní věc. Její slova vhání slzy do očí

Fotografie: Depositphotos

Matka se dokáže postarat o sto dětí, ale ani jedno z těch dětí se nakonec nedokáže postarat o svou matku – toto je velice trefná věta.

Jednoho dne se muž rozhodl, že dá svoji matku do domova důchodců. Měl totiž tolik práce, že se o ni nedokázal postarat, a ona už nemohla bydlet sama. Ona naštěstí neprotestovala a s klidem se nechala do domova přestěhovat. Jenže před synem tajila jednu velice důležitou věc a sdělila mu ji v tu dobu, kdy už bylo příliš pozdě.

Neprozradila mu, že je nemocná

Žena se nechala odstěhovat do domova důchodců a všem říkala, jak se jí tam líbí. V sobě si ale nesla jedno tajemství, o kterém nikdo nevěděl, ani její syn. Máma mu bohužel neřekla, že je velice nemocná a nezbývá jí moc času. Kdyby mu to řekla, mohla strávit zbytek svého života obklopena vnoučaty a svými dětmi, takhle se ale trápila sama v domově.

Fotografie: Pexels

Řekla mu to až příliš pozdě

Děti někdy zkrátka nejsou schopné naslouchat potřebám svých rodičů, a proto je třeba je následovat a opravdu vždy je poslouchat. Tento muž vůbec nepřemýšlel o tom, že by jeho matce mohlo ublížit to, že ji dá do domova důchodců. Ona mu až do poslední chvíle tajila to, že je velice nemocná. Nakonec se ale rozhodla, že mu to řekne.

Její slova vás dojmou

Muž z toho byl úplně vedle, nechápal, proč mu to řekla až teď, vždyť se dalo ještě něco udělat. Kdyby to věděl, rozhodně by ji do domova důchodců nikdy nedával. Co ale muž nečekal, byla odpověď, kterou mu matka dala.

Fotografie: Pexels

„Nic se neděje, synáčku, je to v pořádku. Já dokážu překonat hlad, horko a zvládnu také zemřít. Jediné, o co se bojím, je tvé blaho, až tě děti nechají tak, jako ty mě. Byla bych schopna pro tebe udělat cokoliv i teď a rozhodně ti nikdy nebudu vyčítat to, že jsi mě tu nechal. Jen doufej, že tvoje děti ti budou naslouchat více.“

Zdroj: Cettinella