Drahé prostředky na hubení plevele již nebudou třeba. Stačí si připravit domácí směsi, které ho efektivně odstraní

Fotografie: Freepik

Existuje několik ekologických a přírodních metod, díky kterým se snadno zbavíte plevele na vaší zahradě. Najdete je doma v kuchyni nebo ve spíži.

Tyto metody jsou přírodního charakteru, a tak nezatěžují životní prostředky tak, jako chemické přípravky na hubení plevele, které jsou leckdy velmi agresivní a mnohdy neúčinné. Domácí metody zaberou vždy, nestojí hromady peněz, a navíc ušetří váš čas.

Fotografie: Freepik

Pomohou přísady jako je ocet nebo jedlá soda

Jedlou sodou můžete snadno plevel odstranit, stačí ji pouze nasypat do trhlin, kde se vyskytuje. Ocet můžete smíchat se solí, který nalijte do rozprašovače a nastříkejte na plevel. Přidejte také pomerančový esenciální olej a kapku prostředku na nádobí. Tím se plevele zbavíte na delší dobu, protože nebude mít připravenou půdu k růstu.

Obyčejná vroucí voda také proti pleveli pomáhá. Můžete do ní přidat sůl nebo použít jen samotnou, v každém případě se jedná o ten nejběžnější prostředek. Jakmile se voda uvaří, plevel zalijte, pokud chcete použít sůl, uvařte dvě porce vody na jednu porci soli, a i v tomto případě plevel zalijte. Tím ho zahubíte.

Fotografie: Freepik

Plevele se zbavíte pomocí vodky nebo jablečného octa

Vodka zpomaluje růst plevele, stačí nastříkat směs 1,5 hrnku vodky (dělá to asi 375 ml) a dvou hrnků vody, do kterých přidáte kapku mýdla, na plevel, který chcete zlikvidovat. Kukuřičnou mouku můžete nasypat přímo na plevel, díky ní zabráníte tomu, aby plevel znovu narostl.

Nežádoucí rostliny můžete také ručně vytrhat, dbejte ale na to, abyste je sebrali i s kořeny, protože jinak hrozí opakovaný problém. Řešením může být také hnojivo nebo jablečný ocet společně se solí. Nepoužívejte ale obyčejnou kuchyňskou sůl, ale epsomskou, která je v boji proti pleveli o mnoho účinnější. Bez těchto nevzhledných rostlin budete mít krásnější nejen zahrádku, ale také schody nebo chodník, vedoucí do domu.

Zdroj: Dengarden