Důvody, proč jsou moderní ženy mnohem víc než jenom otrokyně domácnosti

Fotografie: Depositphotos

Doby, kdy ženy stály tiše u plotny a jejich jedinou starostí bylo vaření večeře a pečlivě uklizená domácnost jsou již dávno pryč. V dnešní době se snaží prosazovat na stejně vysokých pozicích jako muži a v mnoha případech se jim to skvěle daří. A k tomu navíc většinou zvládají také péči o rodinu. Rozhodně to tak není o tom vybrat si pouze jednu cestu a druhý způsob života úplně odepsat.

Manželka Conora McGregora

Tento dnes již známý zápasník začínal od nuly. Opustil svou práci instalatéra a rozhodl se splnit si svůj sen. Jeho žena za ním celou tu dobu stála a podporovala ho. Peníze na tréninky, přípravu a pro chod domácnosti obstarala také jeho manželka díky kavárně.

Fotografie: Pixabay

Tento příběh rozhodně není jediným, kdy za úspěšným mužem stála silná a podporující žena. Zní to velmi krásné, ale je zde cítit pachuť lítosti právě nad všemi těmi ženami, které místo vlastních ambicí, snů a cílů, pomohli svým drahým polovičkám s dosahováním vysněných výšin.

Velká oběť, za kterou možná nepřijde vděčnost

Všechny tyto obětavé ženy mají jedno společné. Dopředu pořádně nevědí, jestli za jejich úsilí a nekonečnou podporu budou dostatečně odměněny. Mnohdy chybí i prostá vděčnost, a jakmile dotyčný protějšek dosáhne úspěchu, na svou ženu zapomene a nechá se zlákat novým světem. I takové příběhy se bohužel dějí.

Nezapomínejte i na své sny

Dát veškerou energii pouze na dosahování snů svého muže se vůbec nemusí vyplatit. Buď se totiž nedočkáte řádného ocenění, nebo naopak po letech zjistíte, že o svůj sen přicházíte a nemáte již příliš šancí to změnit. Zkuste se tak hluboce zamyslet nad tím, co jsou vaše hlavní sny a jak si představujete svůj život za několik dalších let.

Možná zjistíte, že se nechcete točit jen kolem svého milého, ale chcete mít pocit, že také budujete něco, co vám dává smysl a za co stojí každý den tvrdě pracovat. Ty nejlepší ženy pak zvládají obě věci současně, za což se rozhodně můžou považovat za jakési superhrdinky.

Vzájemná podpora a rovnost

Nejlepší strategií tak může být kompromis a vzájemná podpora obou partnerů. Laskavý, citlivý a chápavý partner totiž dokáže pochopit, že i jeho žena má své vlastní sny a bude hrdě stát po jejím boku. V případě potřeby dokáže zastat některé důležité úkoly v domácnosti a stejně tak i naopak. Pokud najdete partnera, který umí přesně takto fungovat a jde si za svými vlastními sny a zároveň představuje pevnou oporu při cestě za těmi vašimi, máte naprosto vyhráno.

Fotografie: Freepik

Rozhodně totiž nejde o samozřejmost, ale o perfektní propojení s obrovským potenciálem pro dosahování velkých věcí na obou stranách. Takoví lidé pak právem bývají vzory pro ostatní, i když je velmi těžké něco takového napodobit a vždy záleží na konkrétní situaci a výchozích podmínkách domácnosti.