Po letech snažení se za pomoci kamarádky mladí manželé konečně stali rodiči

Fotografie: Freepik

Hannah a Jesper bohužel nemohli sami mít děti, a tak jejich společná přítelkyně přišla s neuvěřitelným návrhem. Jedenáct let pracovali na tom, aby se stali rodiči. Jejich přítelkyně Josephine viděla, jak se oba trápí, a tak přišla s nápadem, kterým by jim mohla pomoci.

Josephine jim odnosila dítě

O jejich blízkém přátelství zatím malá roční Ebba prozatím neví. Až bude starší, určitě ji obě ženy řeknou pravdu o tom, jak přišla na svět. Po dobu devíti měsíců Josephine nosila jejich malou dceru v lůně a nakonec ji porodila. Sama říká, že to udělala pro Hannah a Jespera. Jen jim vypůjčila svoje tělo.

Celý příběh začal v polovině 80. let. Ženy se potkaly ve fotbalovém kluku, kde hrály za stejný tým. Od té doby mají pravidelný kontakt a staly se velmi dobrými přítelkyněmi. Postupem let se také setkaly se svými budoucími partnery, vdaly se a Josephine založila rodinu. Nakonec z celého bývalého týmu byla bezdětná jen Hannah. Ta přitom chtěla být mladou matkou.

Všechny metody hormonální léčby selhaly

S Jesperem se Hannah poznala v roce 2005 a oba se shodli na tom, že chtějí založit rodinu. Jejich pokusy o dítě ale nedopadly úspěšně a pro Hannah to bylo velmi frustrující. Pro Hannah to bylo těžké být bez dětí, protože na pravidelných schůzkách přátel se ostatní chlubili svými dětmi.

Nakonec se zjistilo, že Hannah není schopna produkovat vlastní vajíčka. Tím začal dlouhý proces experimentů s dárcovstvím vajíček a oplodněním in vitro. I když se oba snažili, nechytla se bohužel žádná embrya. Zklamání přišlo několikrát za sebou. Josephine se narodil malý syn v roce 2008.

Souběžně s experimenty se Hannah s Jesperem snažili být schválení v programu pro adoptivní rodiče a také se zúčastnili školení rodičů. Dělali vše pro to, aby jim bylo svěřeno dítě do péče. Bylo to ale psychicky náročné, proto i tohle byl dlouhý proces. V roce 2016 se rozhodli, že si od všeho dají pauzu.

Přitom byli na dobré cestě k tomu, aby dítě mohli adoptovat. U jednoho chlapečka si to ale jeho biologická matka rozmyslela, nakonec ho k adopci dát nechtěla. Holčička, kterou si nakonec adoptovali, s nimi žila šest měsíců a i její matka chtěla nakonec své dítě zpátky. Pro Hannah to byl nejhorší týden v životě.

Josephine se nabídla v pravou chvíli

Před lety se jim tedy Josephine nabídla, že bude náhradní matkou a porodí jim děti. Pro ní to bude jen devět měsíců, ale pro nešťastný pár celý život. O celé věci si poté promluvila se svým manželem Henrikem i svými dětmi, kteří s tím souhlasili. Poté se všichni odebrali na kliniku na Kypru, kde bylo do Josephina těla vloženo darované vajíčko oplodněné Jesperovým spermatem. Podařilo se na první pokus a Ebba se narodila císařským řezem. Oba rodiče byli na porodním sále. Byla to pro ně nejdojemnější chvíle v životě. Půl roku po jejím narození byla schválená adopce a byla legálně dcerou Hannah a Jespera.