Důvody, proč se o vás začínají zajímat muži, i když jste ve vztahu

Fotografie: Freepik

Najít si partnera, se kterým začnete vztah je většinou pozitivní událost, která přinese do života ženy radost. Možná jste ale zaregistrovala, že s příchodem vztahu máte najednou více nápadníků.

Možná jste si toho všimla sama, možná vám to naznačila nějaká kamarádka z okolí. Najednou se na vás začínají lepit oči mnoha mužů a vy nechápete, proč se tomu tak děje. Zvláště, když se aktuálně nacházíte ve vztahu a nikoho dalšího nepotřebujete. Není to tak, že byste za svůj aktuální vztah nebyla vděčná, ale přeci jen si můžete začít říkat „Kde jste byli předtím?“. Možná vám celou situaci objasníme níže.

Ve vztahu máte větší sebevědomí

Nejočividnější důvod je ten, že vaše sebevědomí vzlétlo. Pokud se nacházíte ve zdravém vztahu, tak je naprosto normální, že vám váš partner dává najevo náklonnost. To automaticky pozvedne sebevědomí každého a to vám začne otevírat nové možnosti. Najednou se lépe zapojujete do konverzací a nebojíte se poznávání nových lidí, což muži umějí vycítit a může je to lákat.

Nejste vůči mužům negativní

Mnohdy se stává, že jakmile je žena „single“, tak jí často z pusy vylétají fráze typu „Všichni chlapi jsou stejní“ nebo „K čemu chlap, vystačím si sama“. Nedělají to všechny ženy a neznamená to, že by žádného chlapa nechtěly. Jakmile se ovšem nacházejí ve spokojeném vztahu, tak nemají důvod plácat tyto prázdné věty, které hodně mužů odradí.

Fotografie: Freepik

Jste citově stabilní

Tohle je jeden z nejhlavnějších důvodů. Ve vztahu je běžné, že vaše citové potřeby uspokojí jiný muž, což pro ostatní jedince znamená, že se od nich nebude nic očekávat a požadovat. Jste na první pohled spokojená a to v nich vyvolává pocit, že s vámi budou šťastní a nebudou pro to muset hnout prstem. Ze stejného důvodu mohou ženy přitahovat muži, kteří až tak moc netouží po sexu.

Muži jsou prostě „alfy“ za každou cenu

I když nás od zvířat dělí mnohé, tak právě instinkty jsou jedna z věcí, co nás s nimi spojuje. Kamkoliv se podíváte, naše životy z velké části řídí sexuální energie. Mnohdy dochází k tomu, že muž o vás začne projevovat zájem jen kvůli tomu, že jste ve vztahu. Nejde mu totiž o vás jako o osobu, ale o to, že „patříte“ někomu jinému. Takový muž nutně potřebuje zjistit, jestli je dostatečná alfa na to, abyste podvedla svého aktuálního partnera. To by mu dodalo sebevědomí a pocit, že on je ten lepší „samec“.

Fotografie: Freepik

Počet mužů ve vašem okolí vzrostl

Tento bod je trochu kontroverzní. Jedná se totiž o to, že jakmile máte partnera, tak často přicházíte do styku s jeho přáteli. A ať chcete, nebo nechcete, občas dojde k tomu, že s některým z jeho kamarádů pociťujete trochu jinou vlnu, než jen přátelskou. Pozor! To ovšem neznamená, že má daný kamarád právo o vás usilovat. Jestli něco zkouší, tak pro vašeho muže není správným kamarádem.

Zdroj: VeryWellMind