Efektivní způsob na odstranění vodního kamene ze zanesené sprchové hlavice

Fotografie: Depositphotos

Je to asi rok, co jste hlavici od sprchy čistili naposledy? Máte pořád v živé paměti, jaká to byla fuška a teď vás to čeká zase! Jenže, co naděláte? Pokud máte tvrdou vodu, je jasné, že se hlavice dříve, nebo později ucpe znovu.

Můžete hlavici čistit jehlou nebo pinzetou, aniž byste ji rozebrali. To vám ale bude zaručeně trvat věčnost. Nebojte se rozebrat svoji sprchu. Poradíme vám, jak na to.

Tvrdá voda může být příčinou vážných poruch

Pokud máte doma tvrdou vodu, tak si při úklidu v koupelně jistě pokaždé máknete. Tvrdá voda zanechává na všem bílý povlak, který vypadá velmi neesteticky. Zbavit se ho je téměř nadlidský výkon. Ve spotřebičích navíc může udělat pořádnou paseku. Ve srovnání s porouchanou pračkou je zanesená hadice od sprchy jen nepatrným problémem, ale i ten nám může pořádně otravovat život.

Fotografie: Depositphotos

Kyselina citrónová efektivně odstraní usazený vodní kámen

Kyselina citrónová je osvědčeným prostředkem pro odstranění vodního kamene.

Hlavici od sprchy můžete do roztoku:

  • Ponořit celou – tento způsob je ale velmi zdlouhavý a výsledek není úplně dokonalý
  • Rozebrat hlavici na části a ponořit je do roztoku

Jak demontovat hlavici od sprchy?

Nejprve odejměte vrchní část sprchy. Každý typ hlavice má jinou mechaniku. Některé hlavice jsou s tělem spojené šroubem. Potřebujeme jen vrchní část, kterou proudí voda ven. Tuto část je nutné důkladně vyčistit. Pokud byste si vzali na pomoc špendlík a dali jste se na mechanické čištění, asi byste zakrátko zešedivěli.

Naštěstí existuje mnohem rychlejší způsob, jak vrchní část hlavice vyčistit. Stačí, když si koupíte kyselinu citrónovou. Na čištění zanesené sprchy budete potřebovat 40 g kyseliny citrónové.

Postup je naprosto jednoduchý. Do misky vsypte kyselinu citrónovou a přelijte ji horkou vodou. Do roztoku vložte vrchní část hlavice a nechte působit 30 – 60 minut. Poté sejměte kryt a zkontrolujte všechny otvory.  To je všechno! Sprcha je zase jako nová.