Hubnutí po čtyřicítce – Jak na to?

„Nemůžete vyhrát jackpot, když do toho automatu nevhodíte pár mincí.“Napsal kdysi Flip Wilson a nutno poznamenat, že je to skutečně výstižné.

Nejde pouze čekat na zázraky bez toho, že bychom vynaložili nějaké úsilí, čas nebo peníze. Věci se nedějí sami od sebe, a to platí nejen ve cvičení, ale ve všech různých oblastech života. Dnes Vám přinášíme zajímavé tipy na hubnutí pro ženy po čtyřicítce, přímo od fitness trenéra Tomáše Jehličky.

4 tipy pro hubnutí, které se vyplatí dodržovat

Zejména ženy po čtyřicítce mají problém udržet si svou štíhlou linii nebo chtějí zhubnout, ale mají před sebou překážku v podobě onoho kritického věku. Přiznejme si, že mnohé z nás do určitého věku neměli problém udržet si optimální váhu a sexy figuru. Ovšem najednou, jako bychom začaly přibírat i z vody a vzduchu.

Tip č. 1 – ranní kicker. Z postele vylezte minimálně o 10 minut dříve a zacvičte si. Platí zde jedno pravidlo: ranní rozcvička by měla být krátká, zato intenzivní. To co pohání metabolismus je totiž rychlost.

Tip č. 2 – dejte tělu dostatek živin a zlepšíte tak funkci vašeho metabolismu. Zvyšte příjem vlákniny, vody a zejména nevynechávejte jídla kvůli snížení příjmu kalorií. Dostali byste se do bludného kruhu, protože s úbytkem konzumovaného jídla se dostanete do pocitu hladovění, a to má za následek úbytek svalové hmoty, nikoli tuků. Pro svaly je hlavní potravou podkožní tuk.

a) Nedělejte jen cardio, zapojte i svaly. Není třeba žádné závaží, ale ať svaly pocítí napětí. Stačí například kliky, dřepy.
b) Procvičte všechny svalové partie. Víme, že se chcete zaměřit především na problematické partie těla, ale takhle to nefunguje. Nejúčinněji spálíte tuk, když zapojíte ruce, ramena, nohy, zadek atd.

Tip č. 3 – neméně důležitý je také kvalitní spánek. Dosáhnete toho jedině tak, když bude vaše místnost chladná, tmavá a oproštěná od zářící elektroniky. Nedostatek spánku podporuje totiž produkci ghrelinu – hormonu, který vám dává pocit hladu.

Tip č. 4 – ovládněte produkci hormonů. S přibývajícími léty se mění i hormonální produkce. Především přibývá stresového hormonu neboli kortizolu, který snižuje funkci ledvin. To má za následek zvyšování zásob podkožního tuku. 

Výzva 21