Jak funguje kolagen?

Kolagen je v poslední době často skloňovaným pojmem. Víte, jak funguje, jaké jsou jeho výhody a kdy je vhodné ho začít užívat?Přečtěte si, co všechno je dobré o kolagenu vědět předtím, než se stane součástí vaší rutiny.

Co je to kolagen?

Všude o něm slýcháme, ale dost možná nevíme, co vlastně pro naše tělo znamená. Kolagen je jedním z nejdůležitějších proteinů v našem těle, který tvoří značnou část bílkovin a vytváří vazivo tolik potřebné pro naše šlachy i kosti. Jeho produkce během života ale nelítostně klesá, a tak je žádoucí ho začít včas doplňovat. Ideálním způsobem, jak tělu pomoci kolagen vytvářet, je užívání hydrolyzovaného kolagenu. I potravou můžeme stimulovat tvorbu tohoto důležitého proteinu – konzumovat bychom pak měli tučné ryby, maso nebo mléčné výrobky. Komfortnější je určitě ale první varianta – právě díky hydrolýze se totiž kolagen dostane rychleji do těla a podle dávkování na obalu doplňku stravy získáte tu správnou dávku, kterou vaše tělo potřebuje.

Pro vaše pleť, vlasy i nehty

Přijímání kvalitního kolagenu má za následek zpevnění vlasů, dostatečnou pružnost pokožky i zvýšení kvality nehtů. V neposlední řadě má ale kolagen vliv na již zmíněné vazy, šlachy, chrupavky i klouby. Bohatý výběr kolagenů, který se mohou stát součástí i vaší denní rutiny, najdete na webu allnutrition.cz/Kolagen-k1089.html. Kromě ve vodě rozpustného prášku můžete sáhnout klidně i po kapslích.

Kdy je ten pravý čas?

Už od 25 let začíná přirozená produkce kolagenu výrazně klesat. Kolem čtyřicítky pak můžeme pociťovat výraznější problémy s klouby, zhoršení kvality vlasů i ztrátu pružnosti pokožky. Ať už na sobě nedostatek tohoto proteinu pociťujete, nebo chcete jeho produkci jen včas podpořit, užívání hydrolyzovaného kolagenu vám zajistí jeho dostatečný příjem. Pokud si nemůžete v nepřeberném množství vybrat ten váš, sáhněte třeba po kolagenu ALLDEYNN, který seženete zde allnutrition.cz/ALLDEYNN_ALLDEYNN_COLLAROSE-opis41082.html. Splňuje vše, co by měl kvalitní doplněk stravy nabídnout a navíc vás potěší příjemnou ovocnou příchutí.

;