Jak najít práci po padesátce

Jak najít práci po padesátce – to je otázka, která nedá spát mnoha lidem, kteří překročili tuto věkovou hranici a posunuli se tak ve svém životě za jeden z mnoha důležitých milníků. Pravda je taková, že lidé po padesátce často ztrácí víru v sama sebe a tak trochu propadají beznaději, že pro ně na pracovním trhu již není žádné místo – ženy pak tuto skutečnost snáší o něco hůře nežli muži. Nebudeme chodit kolem horké kaše, uplatnit se na trhu práce je s přibývajícím věkem stále obtížnější, ovšem i tak není na místě podléhat dojmu, že jste odepsaní, hned se zbytečně vzdávat a bez větší snahy skládat zbraně.

Jak najít práci po padesátce a nevzdávat své šance

Pokud i vás dohnal zub času a oslavili jste kulaté narozeniny, které v životě každého z nás představují jeden z důležitých milníků, nemusíte si hned připadat odepsaní a společností odsunutí na druhou kolej. I v tomto věku můžete najít zajímavé pracovní uplatnění, které vám dodá novou chuť do života – stačí jen hledat a vědět, kde hledat! Pokusíme se vám poradit, jak najít práci po padesátce, tak si následující řádky nenechte ujít.

  1. Prodejte se, máte na to!

    Váš věk nemusíte brát jako mínus, ba naopak! Určitě máte řadu zkušeností a znalostí, které můžete v pracovním odvětví šikovně uplatnit a hravě tak strčit mladé zajíčky do kapsy. Chce to jen věřit sama sobě a umět se dobře prodat – jakmile budete na pracovním pohovoru, vydejte ze sebe to nejlepší a personalistovi ukažte, že rozhodně nepatříte do starého železa a že jejich společnosti máte hodně co nabídnout!

  2. Ptejte se, známosti jsou důležité!

    Nebojte se využít svých kontaktů a rozhodně se nestyďte zeptat, protože přeci jenom za to vůbec nic nedáte a můžete jedině těžit. Obraťte se na rodinu, přátele, známé, protože nikdy nevíte, kdo z nich může mít nějaký zajímavý tip na pracovní umístění. Věřte nebo ne, ale známosti jsou v dnešní době velmi důležité a co si budeme nalhávat – většina lidí se již přesvědčila o tom, že kdo nemá známosti, nemá to v životě tak jednoduché.

  3. Neusněte na vavřínech a vzdělávejte se!

    Že je vám již padesát ještě neznamená, že tím pro vás celý život skončil a jediné, co teď můžete ve svém volném čase dělat, je sedět doma na gauči u sladkých seriálů v televizi. Ne! Existuje tolik programů, které jsou určené právě pro lidi v tomto věku, které jim umožňují vzdělávat se a rozšiřovat si tak své obzory. I to vám může pomoci s hledáním zaměstnání, tak se toho nebojte a do jednoho ze seminářů, programů nebo kurzů se s hrdostí přihlaste!

Fotografie publikována se svolením Stockimages FreeDigitalPhotos.net