Kde a jak hledat práci?

Když je člověk dlouhodobě bez práce, tím menší chuť má k životu a dalším aktivitám. Mnohdy to připomíná začarovaný kruh. Takový člověk po určité době přestane dokonce iniciativně hledat práci. Nic ho nebaví, nedokáže se k ničemu přinutit a stahuje se sám do sebe. Dokonce ho mohou přestat těšit dosavadní koníčky.

Mohou se tak snadno dostavit deprese a stavy úzkosti. Není se čemu divit, jelikož pokud byl člověk produktivní a naráz nedělá nic, připadá si méněcenný. Dnešní doba je zlá a takových lidí není zrovna málo. Na trhu je čím dál tím méně práce a tlak je obrovský. Avšak i v této svízelné situaci se dají podniknout určité kroky k seberealizaci.

Zkuste internet

Díky internetu se nabízí několik možností, jak práci najít. Jestliže se vám nedaří najít práci v místě bydliště, budete muset volit radikálnější řešení. Mnohdy je nezbytné přestěhovat se do jiného města, kde vám práci nabídnou. Je možné najít společnosti, které práci nabízejí hned i s ubytováním.

Stěhování se za práci

V případě rodin s dětmi je to již mnohem horší. Mnohdy není zbytí a živitel rodiny, musí jít tam, kde se práce zrovna nachází. Záleží vždy na komunikaci a domluvě obou partnerů. Zkusit můžete také rekvalifikační kurzy, které někdy nabízejí pracovní úřady zdarma. Mezi další rozšíření obzorů patří emailové a online kurzy. Zde se jednoznačně vyplatí, když si předem sepíšete a připravíte strategii a kroky, které chcete učinit. Je lepší dělat cokoliv, než sedět s hlavou dlaních a nepodniknout nic. Nové zaměstnání vám nespadne samo od sebe do klína.

Jak hledat zaměstnání

  • Založit si vlastní webové stránky či blog s konkrétní nabídkou
  • Rozmístění inzerátů – existují i bezplatné možnosti
  • Procházet pracovní portály a odpovídat na nabídky
  • Odesílat životopis – ten je vhodné mít předem připravený
  • Zaměřit se rovnou na stránky ve vašem oboru a hledat rubriky kariéra
  • Navštěvovat komunitní weby a specializovaná fóra

Fotografie publikována se svolením adamr Photography/FreeDigitalPhotos.net