Není ten nejvyšší čas dát v práci výpověď?

Spousta lidí setrvává ve svém stávajícím zaměstnání až do chvíle, než jim na stole přistane výpověď. I přesto, že je jejich práce nebaví, nenaplňuje jejich životy, touží dělat něco úplně jiného nebo chtějí získat lepší finanční ohodnocení, většina z nich mlčí a svůj pracovní poměr dobrovolně neukončí. Jakmile vás v práci potká něco špatného – náročný den či nepříjemný rozhovor s nadřízeným – možná i vy často uvažujete o tom, že dáte výpověď. Bohužel od řečí a úvah je to hodně daleko k činům a spousta z vás k nim nedojde. Pokud ani vás práce nebaví a víte, že byste se jinde cítili mnohem lépe, přečtěte si seznam našich důvodů, které by pro vás měly být impulsem k přemýšlení o novém zaměstnání. Víte, co si rozhodně nemusíte nechat líbit?

Nízký plat

Nejste spokojení se svým finančním ohodnocením? Pakliže víte, že by vám na jiném místě nabídli mnohem lepší peníze, není nad čím váhat – podejte výpověď. A to zvláště v případě, kdy jsou vaše vidiny na zvýšení platu mizivé, ba dokonce v hodně vzdáleném nedohlednu. Peníze jsou nejlepší motivací a bez ní se pracuje opravdu jen těžko.

Pracovní podmínky

Pracovní podmínky u spousty z vás vypadají nějak takto: v práci jste od nevidím do nevidím, musíte zůstávat na přesčasy, které vám ale nikdo nezaplatí, často jste nuceni pracovat o víkendech, volna máte minimálně, práce čím dál více, dovolenou žádnou a když už, stejně vás během ní několikrát z práce otravují, šéf se nad vás povyšuje a k tomu všemu je vám v létě horko a v zimě zima. O důvod navíc, proč dát výpověď.

Nepříjemný šéf

Šéfové jsou na draka a spousta z vás o tom ví své. Pokud si na vás nadřízený zasedne, jen těžko budete do práce přicházet s úsměvem. Zpočátku se vám to možná bude zdát jako banalita, která ale postupem času přeroste v obrovský problém a vy začnete trpět. Neshody v práci se pak až příliš často prolnou do běžného života, který jednoduše přestanete zvládat. Štve-li vás šéf, hoďte mu na stůl výpověď – ať se s ní popere!

Fotografie publikována se svolením Imagerymajestic FreeDigitalPhotos.net