Jak správně pečovat o nehtovou kůžičku

Fotografie: Freepik

Nehtová kůžička je nedílnou součástí krásně vypadajících a upravených nehtů. Jejím hlavním úkolem je ochrana nehtového lůžka. Pokud je však příliš velká, působí problémy při lakování nehtů. Jak tehdy kůžičku zkrotit a upravit do požadovaného tvaru? To vám napoví následující článek.

Pravidelná péče o nehtovou kůžičku

Krásně vypadající nehty zahrnují také pravidelnou péči o kůžičku. Správná péče o nehtovou kůžičku přitom nemusí být vůbec složitá. Stačí si najít takovou metodu, jaká vám bude vyhovovat. Kromě pravidelné hydratace nezapomínejte na šetrné odstranění přebytečné kůžičky. Menší kousky zkrotíte pomocí zatlačovače, ale jindy je potřeba kůžičku přímo odstranit. A tady máte na výběr z několika různých možností, jak dosáhnout potřebného výsledku.

Pomůcky pro šetrné odstranění

Jestli hledáte způsoby, jak na nehtovou kůžičku, připravte se na výběr hned z několika růžných pomůcek, jaké si můžete pořídit. Pro lepší odstranění je dobré nejdříve nanést změkčovač nehtové kůžičky. Pro odstranění přebytečných částí se mohou hodit speciální nůžtičky. Mnohem lepší je však cílené usměrnění, protože kůžička má sama o sobě ochrannou funkci, takže její neustálé odstraňování nemusí být pro nehty dobré. Nejdříve tak vyzkoušejte, jaký způsob úpravy nehtů bude pro vás ten pravý.

Nezapomínejte na hydrataci

Aby se jemná a citlivá nehtová kůžička neloupala, ale byla krásně kompaktní a stále upravená, je nutné nezapomínat také na hydrataci. Jednou za čas si dopřejte kvalitní regenerující sérum určené přímo na tuto oblast rukou. K tomu navíc přidávejte hydratační krémy na ruce. Zvýšená míra hydratace a cílené péče je potřeba především v náročném zimním období. Nejlepším způsobem, jak dodat potřebné živiny a oživit citlivou kůžičku okolo nehtů, je nanesení pečujícího přípravku na noc.