Jak vybrat správné psí plemeno? Při výběru pejska buďte obezřetní

Fotografie: Freepik

Už tisíce let jsou naši čtyřnozí parťáci nejlepším kamarádem člověka. Bezmezně nás milují, a tak bychom jim měli jejich lásku náležitě oplácet. K tomu patří i výběr vhodné rasy tak, abychom si s našimi chlupatými kamarády sedli. Jaká rasa je vhodná pro vás?

Výběr rasy je nejdůležitější

Stejně, jako jsme rozdílní my lidé, liší se i jednotliví psi. Všechna rozdílná plemena psů mají svá specifika a ne každé plemeno je vhodné pro každého člověka. Nejdříve si zodpovězte na otázku, zdali jste aktivní člověk, či se spíše rádi válíte. Dále je potřeba si uvědomit, že panelákový byt je vhodný pro velmi malé množství psích ras.

Pokud milujete zvířata, rozhodně nenechte aktivní rasu trpět mezi těsnými prostory malého bytu. Ovšem i menší a pasivnější pejskové potřebují chodit několikrát denně na procházky. Jiná psí plemena si mohou dovolit mladí majitelé velkých zahrad, přičemž například málo pohybliví důchodci mají výběr značně omezený.

Nikdy nebuďte sobečtí při pořizování psa a vždy myslete především na jeho spokojenost u vás doma. Zároveň je nutno dbát na velkou spoustu povinností ve výchově a nepodcenit žádnou oblast. Čtyřnozí parťáci nejsou totiž jen radost, nýbrž jsou i ohromnou zodpovědností.

Kde načerpat informace?

Před samotným výběrem doporučujeme navštívit stránky dogslife.cz. Šikovně provedené webovky vás mohou naučit spoustě tipů ohledně vzrušující oblasti psů. Pomohou vám s výběrem vhodné rasy a poví vám, jak se o jednotlivé parťáky vhodně starat.

Doufáme, že každý pejskař se neustále snaží poskytnout svému miláčkovi to nejlepší a navštěvuje podobné stránky, aby věděl, jak na to. Věřte nám, že vaši pejskové vám za to moc rádi poděkují a odvděčí se vám dlouhým a spokojeným životem. A co potěší více než spokojený pejsek?