Jak začít nový život po rozvodu s nedostatkem financí?

Dle nejnovějších průzkumů končí rozvodem zhruba každé druhé manželství. Šance na to, že právě váš svazek nevydrží, je tedy poměrně vysoká. Na druhou stranu je ovšem stejná jako předpoklad, že budete se svým partnerem či partnerkou žít šťastně až do smrti. Následující řádky ovšem věnujeme té méně veselé variantě, kterou je rozpad manželství a následná snaha postavit se na vlastní nohy. Jelikož se životní úroveň zpravidla jednoho z partnerů po rozvodu výrazně sníží, je v této situaci velmi ošemetné a složité shánět a především pak financovat nové bydlení. Jak nepropadat panice a najít si jeho cenově dostupnou variantu vám prozradíme na následujících řádcích.

Pronájem jako jediné dostupné řešení

Pokud vás manžel nevyplatil nebo vám náhradní bydlení sám nezajistil, budete se s největší pravděpodobností zajímat o pronájem bytu. Cena pronájmů je pochopitelně zcela odlišná v centru hlavního města nebo v okrajové části Brna. Zpravidla ovšem platí, že čím dále od centra bydlíte, tím je cena pronájmu nižší. Finální lokalita, v níž se rozhodnete usídlit, pochopitelně záleží na více faktorech. Pokud například pracujete v Ostravě, je zcela pochopitelné, že zde budete hledat také odpovídající pronájem. Jestliže vás ovšem práce s místem bydliště nesvazuje, pak můžete za nižšími cenami cestovat napříč republikou.

Jak si nové bydlení najít v rekordně krátkém čase?

Odpovědí je internetová inzerce. Při výběru konkrétního inzertního portálu si ovšem dejte pozor, zda portál nevlastní některá z tuzemských realitních kanceláří operujících na našem trhu. Drtivá většina internetových portálů je pro lepší přehlednost vybavena praktickými nástroji a vyhledávači. Zde stačí zadat konkrétní lokalitu, dispozice či rozměry bytu a třeba i cenový strop pronájmu a procházet pouze relevantní výsledky. Věříme, že i vám se podaří začít nový život snadno a rychle, bez ohledu na to, čím jste si v minulosti prošli.