Jak zhubnout, aneb plavková sezona se blíží!

S blížícím se létem a s ním i neodmyslitelně se pojící plavkovou sezonou začíná stále více žen a dívek přemýšlet nad věčným dilema: jak zhubnout?! Představa přeplněného koupaliště a nutností svléknout se díky vysokým teplotám do plavek nahání mnohým z vás doslova noční můry – kam jen schováte přebytečná kila, která se vám usadila na stehnech, bříšku nebo zadečku? V plavkách jdete s holou kůží na trh, neschováte večerní mlsání u televize pod vrstvu oblečení a nemůžete se spolehnout ani na nenápadný stahovací pás. Pokud i vás sžírá myšlenka jak zhubnout, potom si nenechte ujít náš dnešní článek. Prozradíme vám několik tipů, se kterými získáte vysněnou figuru do plavek rychleji, než si možná myslíte!

Hubnoucí fígle, aneb jak zhubnout do plavek?

Určitě i vy máte za sebou alespoň jednu zkušenost s hubnutím – ať už jste vsadili na dietu, investovali peníze do permanentky do fitness centra nebo si nakoupili různorodé přípravky slibující okamžité výsledky. Jestliže se vaše snaha minula s účinkem, pak jsou následující řádky určené právě vám!

 1. Vitamínová bomba

  Chcete-li shazovat kila, musíte svému tělu dopřát dostatek vitamínu C, který je proslulý svou schopností odbourávat přebytečný tuk. Opomenout nesmíme ani důležitý vitamín B, který funguje jako obal na nervy – a právě ty jsou u mnohých z vás příčinou nabírání nechtěných kul na rafičce vaší váhy.

 2. Správný druh pohybu

  Kdo chce hubnout, ten se musí hýbat. I když to možná slyšíte neradi, bez pohybu jednoduše ona kila, která jsou na vašem těle navíc, dolů neshodíte. Pro hubnutí potřebujete hned dva druhy pohybu: aerobní a anaerobní. Do první skupiny lze zařadit například oblíbený spinning nebo obyčejnou chůzi, mezi druhý druh sportu patří posilování – například kliky, dřepy, zakopávání apod.

 3. Doplňujte cukry a bílkoviny

  Spousta lidí dělá tu chybu, že zapomínají na doplňování důležitých složek – jednoduchých cukrů a bílkovin. Jakmile docvičíte, dodejte vašemu tělu jednoduché cukry, kdy si můžete smlsnout například na banánu nebo jablku. Do půl hodiny poté je potřeba doplnit bílkoviny v podobě vajíčka, zeleniny nebo proteinového koktejlu.

 4. Překonejte krizi

  Není žádným tajemstvím, že se každý, kdo se vydá ne cestu hubnutí, jednoho dne srazí na své dráze do cíle s krizí. Určitě i vás najednou popadne nechuť a začnete si pohrávat s myšlenkou, že s hubnutím skončíte. V takovém případě se  nesmíte vzdát! Naučte se hledat pozitiva, mějte radost z přípravy chutných jídel a každý den si připomeňte, proč to všechno vlastně děláte!

Fotografie publikována se svolením Stockimages FreeDigitalPhotos.net