Jak získat více času pro sebe

V dnešní době jsme příliš zaneprázdnění myšlením nad sebou samými. Pracujeme od rána do večera a náš život se ubírá jen za tím, abychom uživili sebe či svou rodinu. I když nám ekonomické zprávy ukazují na fakt, že se české ekonomice daří nejlépe z EU, tak při dalších výzkumných studiích zjistíme, že mnozí z nás si dokáži opravdu málo našetřit a že se u nás žije spíše z výplaty do výplaty. Ale život není jen honba za penězi. Co tak naše zdraví? Naše štěstí? Chcete-li žít život plnými doušky, musíte myslet i na sebe! A zde je pár rad, jak získat trochu času jen pro sebe.

Počítej

Každý z nás by si měl čas od času sednout za stůl a napsat si kolik hodin, minut se věnujete daným aktivitám. Ať už je to spánek, příprava do práce, zaměstnání, nakupování nebo jiné aktivity. Možná by vás překvapil fakt, že i když den má 24 hodin, vy mezi všemi povinnostmi máte pár nevyužitých hodin.  A jak s nimi naložíte je jen a jen na vás! Zkuste si naplánovat například v některý den, kdy jste méně vytíženi, kosmetiku nebo cvičení, či jen procházky lesem, parkem. Hned se budete cítit lépe a naberete spousty energie pro další, náročnější dny.

Podívej se na svůj oblíbeny film nebo pořad

Starší, ale i mladá generace často vysedává u televize a přepínají si pořady a filmy jeden za druhým. Často ani neshlédnou samotný konec neboť je přemůže spánek, film se jim přestane líbit nebo v mnoha přepínaných kanálech na jednotlivé filmy zapomenou. A není to škoda? I když filmový svět již nenabízí tolik akčních, zajímavých  filmů, čas od času se najde opravdu zajímavý film, který si zaslouží vaši pozornost. A navíc, uděláte si čas pro sebe.

Směr nákupní zóna

Většina pracujících žen často po práci hned utíkají domů, aby navařily své rodině. Málokdo to ocení, protože mnohé ženy to berou jako samozřejmost. Ano, opak je pravdou. Nic není samozřejmost. Nejsme roboti a i ženy potřebují odpočinek. Naplánujte si v určitý den či hodinu svoji oblíbenou činnost, jako je například nakupování oblečení, bot. Nebo si jen tak vyrazte s kamarádkou do obchodního centra, kde si dopřejete lahodnou kávu se zákuskem, zhlédnete poslední módní trendy, nebo se seznámíte s dalšími lidmi.

Fotografie publikována se svolením od Nenetus Photography FreeDigitalPhotos.net

KOREKCE: Nikol Sotolářová