Jak zůstat šťastný i po rozvodu. Užitečné tipy, díky kterým se vám podaří jít dál

Fotografie: Freepik

Rozvody a rozchody se v dnešní době vyskytují častěji, než tomu bylo v minulosti. Jak se s touto změnou vyrovnat a nalézt znovu štěstí, pokud nám manželství nevydrželo.

V moderní, uspěchané době se více rozcházíme a rozvádíme, než tomu bylo za dob našich babiček. Při prvním problému se pro většinu lidí jeví jako lepší řešení ze vztahu odejít než se snažit najít společný kompromis. Problémy ve vztahu vznikají čím dál tím častěji také z finančních důvodů. Ženy vnímají rozvod více citlivěji než muži, mají pocit jako by se jim zhroutil celý svět, skončily jejich sny a naděje. Ztráta milovaného člověka je pro ně spojena s velkou bolestí a obvykle se z rozchodu dostávají delší dobu. Jak se vyhnout zbytečnému trápení?

Smíření a posun do další životní etapy

Moderní statistiky uvádějí, že většina současných manželství končí rozvodem. Páry se rozcházejí dokonce i bez ohledu na to, jestli ve vztahu jsou nebo nejsou děti. Ne všechny ženy po rozchodu truchlí, ale výjimkou není ani to, že se u některých dostaví silný pocit deprese a zklamání. Je pár jednoduchých triků, jak se s rozchodem vyrovnat a zbytečně a zdlouhavě si ho nevyčítat.

Fotografie: Unsplash

Základem je naučit se respektovat své pocity. Rozvod neznamená konec světa, naopak. Je vhodnější jej přijmout jako možnost k přehodnocení dosavadního života. Než zbytečně a zdlouhavě doma truchlit a plakat, je lepší vše znovu racionálně přehodnotit a posunout se v životě dál. Odborníci tvrdí, že nejlepším řešením je udělat za minulostí tlustou čáru a již se k ní více nevracet.

Poděkujte za minulou zkušenost a přijměte novou

Vše se odvíjí od Vašeho vlastního přístupu k situaci. Pokud budete bývalého partnera proklínat a utápět se ve své bolesti, rozchod pro Vás bude mnohem méně snesitelný. Lepší verze jak se k situaci postavit je poděkovat bývalému partnerovi za životní zkušenost a vrhnout se vstříc zkušenostem novým. Nejdůležitějším krokem je odpuštění. Pomůže nám oprostit se od negativních pocitů a umožní nám cítit se svobodněji.

Fotografie: Unsplash

V následující řadě je potřeba, zaměřit se sama na sebe. Zapracujte na zvýšení své sebedůvěry, pomůže Vám to v cestě za novým, lepším životem. Zaměřte se na své pozitivní vlastnosti a na těch budujte dále. Nepřestávejte snít o tom, jak skvělá může být Vaše budoucnost, i bez bývalého partnera. A nebojte se dělat si radost. Zařaďte si to jako každodenní rituál, uvidíte, že se s rozvodem vyrovnáte rychleji a budete se těšit na každý nový den.

Zdroj: VeryWellMind