Jak zvládnout žárlivost

Žárlivost je kořením každého vztahu. Musí být ale přiměřené, lépe řečeno minimální. Pokud se to s žárlením na partnera přehání nebo to opačně přehání on, nic dobrého to nevěstí. Mohlo by to také znamenat začátek konce vašeho vztahu. I žárlivé scény se ale dají zvládnout s nadhledem a grácií. Stačí pouze chtít a snažit se o co nejvhodnější vystupování a metody, které žárlivost doslova zabijí. Jak se tedy chovat v případě nadměrné žárlivosti z vaší strany anebo ze strany vašeho partnera?

Když žárlíte vy..

Jdete na večírek a váš partner se dá do dlouhodobého hovoru s nějakou poměrně atraktivní ženou. Chvíli vám to nevadí, jelikož se bavíte taky a máte kolem sebe kupu svých přátel. Po chvíli se ale otočíte a zjistíte, že žena již má ruku na stehně vašeho milého a koketuje s ním hodně otevřeně. V této chvíli to ve vás již začíná vřít. Jak se tedy zachovat? Ideální je přijít ke svému partnerovi a nenápadně jej odvést z nějakých zištných důvodů. Určitě nezačněte plakat nebo naopak nenechejte v sobě vyústit hysterii. Ta by vás pak mohla stát ještě více, než jenom ztrátu partnera.

Nebuďte na něj ostrá!

Jestliže je po všem a jdete zpět z večírku, určitě na svého partnera nebuďte příliš ostrá. Bude-li tomu tak, partner se může skutečně naštvat a hledat pak útočiště třeba u ženy, se kterou živě flirtoval. Mluvit byste ale s mužem měla, a to poměrně vstřícně s nějakými jemnými narážkami na to, co se vlastně dělo. Určitě projevte lítost nad tím, že jste se nevěnovali sami sobě.

Co když žárlí on..

Přesně vy sama víte, jakého máte doma žárlivce. Jestliže zjistíte, že vám udělá peklo i za nevinný hovor s jiným mužem, pak se jej urychleně zbavte. S takovým to dlouho vydržet určitě nejde! Jestliže se ale jedná o přiměřeně žárlivého partnera, pak přestaňte flirtovat s jiným a snažte se být maximálně příjemná na toho vašeho.

Fotografie publikována se svolením alexisdc Photography/FreeDigitalPhotos.net