Jednoduchý způsob na odstranění zápachu z odpadu. Postupujte jako zkušený instalatér

Fotografie: Freepik

Snad každý zná ze své domácnosti chvíli, kdy je odpad cítit nepříjemným zápachem, který se line celým domovem. Zápach může pocházet z odtoku dřezu v kuchyni, ale také může pocházet z odtoku v koupelně. Přečtěte si jednoduchý recept, jak se zápachu zbavit.

Zápach pochází z nečistot a usazenin

Každý zápach, který se line z odpadu či odtoku, je prvním příznakem usazených nečistot či zbytků jídla. Proto se nejdříve zaměřte na vyčištění odpadu, díky kterému zápach také zmizí. Zejména v kuchyňském dřezu se mohou usadit zbytky jídla smytého z nádobí, mastnota udržující se po stěnách odpadu či jiné nečistoty.

Nejméně je cítit odpad v záchodě, jelikož tam voda zabrání zápachu. Jiné je to však v umyvadle nebo ve sprchovém koutu, kde díky usazené špíně nebo vlasům může opět dojít k zapáchajícímu odpadu.

Nemusíte se ale bát, že byste se nepříjemného zápachu už nezbavili. Dokonce nemusíte zvát ani odborníka, pokud jste tedy neucpali odtok úplně a nejde pročistit žádným přípravkem či zvonem. Vyzkoušejte tento účinný recept, který je nejen snadný a rychlý, ale také vám určitě pomůže od nepříjemného zápachu na hodně dlouhou dobu.

Pro vyčištění odpadu a zbavení se nepříjemné zápachu budete potřebovat:

  • 5 lžic kamenné soli
  • 1 litr vroucí vody
  • 2 lžíce jedlé sody

Jedlá soda spolu se solí pomůže nejen s odtokem

Do odtoku nasypte či nalijte kamennou sůl a nechte ji působit alespoň dvacet minut. Poté odtok opláchněte klasickou vodou z vodovodu. Do jednoho litru vroucí vody nasypte dvě lžíce jedlé sody a pořádně promíchejte. Tento roztok pomalu prolijte odpadem tak, aby se jej stačil odpad pojmout. Tento postup opakujte alespoň jednou týdně jako prevenci, aby se vám už nikdy odpad neucpal usazeninami či mastnotou.

Fotografie: Pixabay

Jedlá soda bude vaším skvělým pomocníkem nejen proti zápachu či ucpanému odpadu v domácnosti. Pomůže vám také při čištění domova nebo praní vašeho oblečení. Jedlá soda má totiž skvělé účinky, které se snadno vyrovnají drahým přípravkům plným chemických složek. Zkuste s jedlou sodou například vyčistit špínu z jakéhokoliv povrchu nebo přidejte jedlou sodu do pračky k zašedlému, dříve bílému prádlu. Budete překvapeni z výsledku.

Díky těmto snadným trikům a postupům budete mít opět čistou a voňavou domácnost, ve které se bude dobře dýchat a bydlet nejen vám, ale také vaší celé rodině.