Každodenní návyky, které mají negativní dopad na zdraví a lidé o tom nevědí

Fotografie: Freepik

Ačkoliv se vám tyto věci zdají běžné a normální, na vaše tělo a celkové zdraví mohou mít značně negativní vliv.

V dnešní době je všechno tak nějak zrychlené a upravené tak, aby to lidé měli co nejpohodlnější a bez zbytečného úsilí. Spoustu takových věcí děláme i běžně přes den, a dokonce se staly našimi každodenními rutinami. Ne vše, co je ale rychlé a pohodlné je také dobré pro nás a naše zdraví. Které z našich každodenních návyků nám příliš neprospívají a raději bychom je měli změnit?

Příliš mnoho času u obrazovky

Jedním z nejlepších a zároveň nejhorších vynálezů jsou chytré mobilní telefony. Ty nás totiž dokážou pohodlně spojit i s lidmi, kteří jsou na druhém konci planety, nebo nám dovolují zjistit během několika vteřin téměř jakoukoliv dostupnou informaci. Jejich vlivem se však na nich stáváme závislými a mnohdy u jejich obrazovek trávíme až příliš mnoho času.

Zda je to váš problém, můžete snadno zjistit podle toho, zda je váš telefon první věc, na kterou se ráno podíváte, a poslední, než večer usnete. Pokud si bez něj navíc nedovedete představit ani jeden den, tak je to jisté. Jste závislými. Taková závislost má však také dopady i na vaše zdraví a nejsou tedy zrovna pozitivní. Zhoršený zrak, špatné držení těla, špatná soustředěnost a problémy se spaním mohou být jedny z mnoha dalších potíží.

Fotografie: Unsplash

Jezení během práce či jiné činnosti

Asi téměř každý se snad v životě setkal se situací, kdy jednoduše neměl čas na pořádné vychutnání jídla a musel jej tak zkonzumovat i během práce, kterou vykonával. Pokud se tak stane jednou za čas, problém v tom není. Horší je, když se taková konzumace pokrmů pro vás stává téměř denní rutinou, a u jídelního stolu jste neseděli, ani nepamatujete.

Podle nejnovějších vědeckých studií totiž vyplynulo, že konzumace jídla během práce znatelně zhoršuje jeho pozdější trávení a navíce je tak člověk daleko méně v klidu, čímž si jídlo pořádně nevychutná a má kvůli tomu mnohdy tendence sníst i mnohem více než by snědl normálně. Navíc na při takovém jídle vstřebáváme daleko více bakterií než v poklidu u jídelního stolu.

Fotografie: Freepik

Rušení plánů s přáteli

I k tomu občas u každého dojde. Jednoduše na něco zapomněl, nebo musí vyřešit něco neodkladného a schůzku s přáteli musí jednoduše zrušit. Opět se nejedná o problém, pokud se to stane jednou za čas. Pokud však takové plány rušíte pravidelně, může docházet k absenci důležitých sociálních kontaktů. Takový nedostatek může mít poté vliv na celkovou pohodu člověka a na dokonce i na jeho myšlení a náladu.

Fotografie: Unsplash

Nepravidelný spánek

Spánek je celkově brán, jako jeden z klíčových a velmi důležitých faktorů pro naše celkové zdraví a správné fungování celého organismu. Pokud je tedy jakkoliv ošizen, a to jak na délce nebo celkové kvalitě, odzrcadlí se to také na vašem zdraví, imunitě a výkonu. Proto vždy dbejte na to, abyste chodili spát v rozumnou dobu, spali dostatečnou délku a při těch správných podmínkách.

Zdroj: Insider