Když žena čeká dítě a necítí k němu lásku

Fotografie: Depositphotos

Na světě je mnoho lidí, a to mužů a možná překvapivě i žen, kteří nijak netouží po dítěti, případně si dítě dovede mlhavě představit jako určitou možnost ve vzdálenější budoucnosti. Není na to nic špatného, problém však může nastat, když takový člověk vstoupí do partnerského vztahu a buď není zcela otevřený nebo v něm počáteční váhání přeroste ve skálopevné přesvědčení, že děti mít nechce.

Na jednom internetovém fóru zveřejnila svůj příběh mladá žena pocházející z Ruska, která v jeho závěru požádala čtenáře o radu. Přečtete si ho a zkuste se zamyslet, co byste jí poradili vy.

Počátek vztahu a vlastní byznys

Autorce příběhu budeme říkat Světlana. Světlana má v současné době 24 let a již čtyři roky je provdána za Igora, který je o dva roky starší. Přes svůj poměrně mladý věk byl Igor již na počátku vztahu zajištěný:

  • pracoval v prosperující IT společnosti
  • měl velice pěkný příjem, a také
  • vlastní auto.

Jak Světlana uvádí, vzali se na Igorovu žádost, sama o manželství předtím nepřemýšlela. Igorova nabídka jí ale přišla lákává, protože kromě změny příjmení přinášela také stěhování do krásného domu a život po boku úspěšného a milujícího muže.

Světlana v té době ještě studovala a přivydělávala si na studia jako servírka, což se však Igorovi nelíbilo a přesvědčil ji, aby z této práce odešla. Nabídl jí, že jí dá do začátku peníze, aby zkusila pro sebe vymyslet nějaký podnikatelský plán. Měla vždy ráda květiny, a tak přišla s nápadem, že je bude výhodně nakupovat, vytvářet z nich vazby a ty prodávat na tržnici. Nejprve to dělala sama a velice ji to bavilo a když se podnikání úspěšně rozšířilo, mohla najmout i brigádníky na výpomoc. Brzy se jí podařilo vrátit manželovi peníze, které jí na začátku podnikání dal. Poté se přihlásila na dvouletý univerzitní kurz, aby si rozšířila své znalosti v oblasti marketingu a prodeje.

Nečekaný návrh

Světlana byla se svou rozvíjejí se kariérou ohromně spokojená, ale Igor ji po dvou letech zaskočil přáním mít dítě. Když váhala, vyčetl jí, že veškerou lásku jen věnuje kočkám. Ty si Světlana přinesla z rodného domu a ve volném čase se jim velice věnovala a měla je moc ráda.

Světlana se manželovi snažila jeho nápad vymluvit, argumentovala tím, že práce se jí stala koníčkem a musela by ji opustit, navíc by se jí změnila postava, na které si Igor zakládal. Připustila, že jednou by dítě mít mohli, ale ještě ne teď.

Igor se s jejím odmítnutím nemohl smířit a uzavřel se do sebe.

Neplánovaně těhotná

Navzdory svému přesvědčení Světlana zjistila, že je v jiném stavu, a to již v 10. týdnu těhotenství, a nyní stojí před životním rozhodnutím. Buďto půjde na potrat, aniž by Igorovi o svém stavu řekla, a bude dál pokračovat v životě, který si nastavila a který jí vyhovuje, ale s rizikem, že ji manžel časem opustí.

Druhá možnost je, že si dítě ponechá a Igor bude nadšený, ale ona sama se bude muset nějakým způsobem překonat a přijmout myšlenku, že bude matkou. Jak byste jí poradili?