Láska nebo bohatství? Některá rozhodnutí nebývají snadná

Fotografie: Freepik

Někdy může jediné rozhodnutí změnit celý život člověka. Každé rozhodnutí, které uděláme, má své důsledky. A někdy jsou nevratné.

Hrdinou dnešního příběhu je mladý muž, který stojí před nelehkým rozhodnutím. Od něj se pak bude odvíjet jeho další život a vztahy s rodinou. Od malička to neměl jednoduché. Když mu byl pouhý jeden rok, otec jej opustil a on vyrůstal s matkou a babičkou. Žili v chudobě z důchodu babičky a občasných brigád matky, které se nedařilo sehnat dlouhodobou práci.

Šance na lepší život

Ve čtrnácti letech začal matce pomáhat roznášením letáků a reklamních prospektů. Hledal jakoukoliv příležitost, jak rodinnému rozpočtu pomoct. O studiu na střední škole ani neuvažoval. Po skončení devátého ročníku základní školy ale jeho prateta navrhla, že si ho vezme k sobě. Prateta žila v hlavním městě, byla dobře zajištěná a mohla by mu umožnit studium na střední a později i na vysoké škole.

Chlapec se nejprve zdráhal, nechtěl svou rodinu opustit. Nakonec ale došel k vědomí, že bez něj se bude babičce i matce dařit lépe, a nabídku přijal. Prateta mu pořídila nové oblečení a dopřávala mu vše, co potřeboval. Jelikož po mnoho let pracovala jako učitelka angličtiny, i chlapec se tomuto jazyku s velkým úspěchem věnoval.

Fotografie: Freepik

Prateta mu chtěla odkázat veškerý majetek

Jednoho dne s ním prateta vedla vážný rozhovor, ve kterém mu oznámila, že nikoho jiného než jeho nemá a že rozhodnutí si ho osvojit bylo to nejlepší v jejím životě. Dokonce na něj chtěla nechat přepsat svůj byt, ve kterém by mohl žít, až prateta zemře. Šťastné chvíle ale trvaly jen do doby, než se chlapec zamiloval do spolužačky. Prateta se hněvala, protože chtěla, aby se chlapec věnoval studiu na univerzitě, a ne dívkám.

Každým dnem se situace zhoršovala, protože se vztah mezi chlapcem a spolužačkou rychle rozvíjel. Prateta byla přesvědčená, že jí jde jen o peníze a o byt, a snažila se je rozeštvat. Situace se vyhrotila v okamžiku, kdy prateta vznesla ultimátum – buď se se spolužačkou rozejde, nebo se bude muset odstěhovat.

Fotografie: Freepik

Nelehké rozhodnutí

Nešťastný chlapec se spojil se svou matkou, aby se jí vypovídal ze svého trápení. Ta mu řekla, že rozhodování má v životě člověka velkou moc a že by měl dělat to, co mu radí srdce. Když o situaci mluvil se spolužačkou, začala plakat. Když řekla, že je jí jedno, kde budou žít, dokud budou spolu, bylo rozhodnuto. Mladý muž svou pratetu odpustil.

Prateta na takovou reakci nebyla připravená a nastalo období hádek a problémů. Muž si byl vědomý toho, že mu zajistila lepší život a dala příležitost dosáhnout mnohých věcí, srdce mu ale velelo zůstat se spolužačkou. Jen díky obrovské lásce nakonec dokázal odejít. Po nějaké době si svou spolužačku vzal za ženu a měli spolu dceru. Ačkoliv toto rozhodnutí nebylo jednoduché, nikdy nezalitoval. Má milující ženu, dítě a matku, která přes všechno zůstala na jeho straně.