Klíčové mikroživiny v různých fázích života: Nepodceňujte příjem vitamínů a minerálů

V určitých životních obdobích ženy je vhodné zvážit doplňování důležitých živin. Někdy totiž náš organismus potřebuje více vitamínů a minerálů. Jednoduchým způsobem, jak zajistit dostatek těchto živin, je užívání multivitaminů.

Užívání multivitaminů obecně

Nejlepší způsob, jak do těla dostat dostatek vitamínů a minerálů, je konzumace pestré stravy. V některých situacích však lze ženám navíc doporučit užívání multivitaminů. Jde zejména o náročná období jako je například těhotenství a kojení. Nicméně doplňky stravy přijdou vhod i pokud máte určitá dietní omezení či zdravotní problémy, které omezují vstřebávání živin ze stravy. Multivitaminy a další doplňky pak můžete vybírat na www.purerituals.cz.

Období menstruace

Zdánlivě běžná menstruace může být pro některé ženy opravdu náročná. Častým problémem je nedostatek železa a chudokrevnost (anémie). Proto je vhodné doplňovat železo, které rozvádí kyslík do všech tkání v našem těle. Dále je důležitý vitamín D3, který podporuje zdraví kostí. V neposlední řadě je pak dobré zvážit užívání kyseliny listové, která přispívá tvorbě červených krvinek a slouží tak jako prevence anémie.

Doplňky pro těhotné a kojící ženy

Jedním z velmi náročných období v životě ženy je těhotenství a případně i následné kojení. Dostatek mikroživin je klíčový pro zdraví maminky i dítěte, proto lze doporučit užívání multivitaminů. Potřebný je hořčík, železo, zinek a vápník s vitamínem D3. Doporučována je též kyselina listová, vitamín K či selen. Potřeba živin je obecně v těhotenství výrazně vyšší, jelikož je nutné zajistit jejich dostatek i pro vyvíjející se plod.
Je důležité dbát na dostatečný přísun živin, a to především prostřednictvím pestré stravy. Někdy to je však náročné, pomoci může užívání multivitaminů. Nezapomínejte však konzultovat užívání doplňků stravy s vaším lékařem.