Kočka se vkradla k malému miminku a odmítala se od něj hnout. Matka záhy pochopila, co se děje

Fotografie: lmcreglow / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Další příběh, který svědčí o tom, že domácí zvířata často velmi dobře chápou, co se kolem nich děje, a také na to reagují. Umí své majitele utěšit, podpořit a projevit jim láskyplnou pozornost.

Tato zrzavá kočička si okamžitě zamilovala nově příchozího do rodiny. Už když přišli s chlapečkem z porodnice, bylo jasné, že mezi nimi vznikne mimořádné pouto. To se ukázalo o pár týdnů později, kdy chlapeček musel podstoupit velmi vážnou operaci srdce. Po návratu z nemocnice ho doma netrpělivě čekala jeho ochránkyně.

Kočka vycítila, že chlapeček potřebuje péči

Zrzavá kočička Siggy si malého Isaaca zamilovala hned, jak se objevil doma. Pečlivě si ho očichala, přitulila se k němu a začala spokojeně příst. Rodiče věděli, že chlapeček má problémy se srdcem. Nejprve se však zdálo, že nebudou zas tak vážné. Jeho zrzavá kamarádka se od něj nehnula, vždy spala pod jeho postýlkou – a maminka zpětně pochopila proč.

Chlapcova srdeční vada se totiž ukázala být mnohem vážnější, než se původně myslelo. Podle maminky kočka už v tu dobu cítila, že chlapeček není úplně v pořádku a potřebuje, aby ho někdo hlídal. Ve třech měsících tedy musel podstoupit náročnou operaci srdce a v nemocnici strávil celý měsíc. Doma na něj čekala Siggy a když se po operaci vrátil domů, opět ho nespustila z dohledu.

Díky starostlivé chůvě se velmi rychle uzdravuje

Maminka se pak podělila o roztomilé fotografie, na kterých je zachycen malý Isaac, jenž má stále v nose pooperační hadičku, a u něj leží zrzavá kamarádka, která ho bedlivě sleduje. Na každé fotce, ať chlapeček leží v postýlce, nebo na hrací dece, nebo je u maminky v náruči – všude je i Siggy, která mu dělá druhou maminku.

Isaacova maminka je přesvědčená, že si Siggy moc dobře uvědomuje a cítí, že chlapec je nemocný a že jeho stav vyžaduje péči, aby se plně zotavil. O to se však dokáže zrzavá kamarádka postarat. Neustále je u něj, mazlí se, přede i mňouká a chlapečka její přítomnost velmi uklidňuje. I lékař poznamenal, že tak blízký vztah s mazlíčkem chlapci pomáhá, aby se rychleji uzdravil.

Důkazem je i to, že se malému Isaacovi po operaci vede velmi dobře, rychle se zotavuje, a to nad očekávání lékařů. Zdá se, že to nejhorší má malý bojovník za sebou a bude si moci užívat plnohodnotný život po boku milované chůvy. Ta už si určitě dobře pohlídá, aby měl chlapec dostatek lásky, pozornosti a péče, kterou potřebuje.

Zdroj: Newsner