Korejské ženy používají systém čištění obličeje, který jim pomáhá udržet hebkou pleť i ve starším věku

Fotografie: Freepik

Asijské ženy jsou všeobecně známé pro svou přísnou disciplínu, co se týče péče o pleť a celkově o svůj vzhled. Nyní vám ukážeme, v čem spočívá jejich kouzlo. Důležité je provádět všechno v jednotlivých krocích za sebou a hlavně důkladně.

Jak na zdravou, lehkou pokožku?

Asiatky jsou velmi pečlivé, co se týče každodenních kosmetických procedur. Nezapomínají na úplné vyčištění pleti, tonizaci, následné zvlhčení a ochranu obličeje před slunečními paprsky. Výsledkem je pleť, kterou jim můžete závidět, protože je zdravá, jasná a působí mladistvě.

Jihokorejská popová hvězda Susie nedávno odhalila svůj způsob čištění a mytí obličeje. Není to však pouze její metoda, Susie předpokládá, že tento způsob používá mnoho dívek a mladých žen v Asii. Technika se jmenuje 424 a je to zcela unikátní způsob mytí obličeje.

K jeho zvládnutí nepotřebujete nic těžce sehnatelného. Chce to ale trochu trpělivosti a také asi 10 minut času denně. Výsledkem je ale krásně čistá pleť nebo nedokonalostí a ucpaných pórů. Tato péče odstraní černé tečky z vašeho obličeje.

Korejské ženy nechávají pleť po umytí volně uschnout

První krok trvá 4 minuty a zahrnuje masáž hydrofilním olejem. Toho naneste menší množství mezi suché dlaně a naneste na suchou pokožku. Masáž provádějte právě čtyři minuty. Olej vám pomůže nejen rozpustit make-up a další nečistoty, ale také urychlí krevní oběh, což zvyšuje zdravost pleti. Poté si obličej umyjte pěnou. Tento krok bude trvat dvě minuty. Pěna nám odstraní z obličeje zbytkové oleje a vyčistí pokožku. Pěnu tak masírujte do pokožky celé dvě minuty.

Poslední krok bude znovu čtyřminutový. Nejdříve si obličej oplachujte střídavě teplou a vlažnou vodou. Zkuste vydržet celé čtyři minuty. Zajímavostí je, že většina asijských žen si po tomto kroku pokožku nevysuší ručníkem, ale obličej nechají volně uschnout.

S tímto postupem ale nesouhlasí mnoho kosmetiček, které doporučují hlavně bavlněné ručníky. Zbytečná vlhkost na pleti se tak vsákne do ručníků. V zimním období raději použijte ještě krém na obličej do mrazivých dnů.

Tuto metodu je samozřejmě nutné nejdříve vyzkoušet. Určitě nebude vhodná pro každého, korejské ženy jsou s tímto postupem spokojené a vypadá to, že opravdu funguje. Není ale jasné, na jaký typ pleti se tento postup hodí. Pro citlivou pleť by tato metoda mohla být nepříjemná, proto je vhodné se v případě potřeby spojit se svým dermatologem.