Léčivé vlastnosti známého jitrocele, o kterých většina lidí vůbec neví

Jitrocel kopinatý je známou rostlinkou, která se používá dlouhá léta po celém světě. Jako malí jsme měli neustále rány, odřeniny atd. Babičky věděli, že nejlepším lékem je právě jitrocel. Postupně se ovšem na jeho účinky zapomínalo a lidé se začali soustředit spíše na umělé léky.

Jitrocel kopinatý má celou řadu zázračných vlastností, které jsou navíc vědecky podloženy. Pojďte s námi odhalit fakta, o kterých jste dodnes možná neměli ani ponětí.

Celosvětově oblíbená bylinka

Jitrocel má celou řadu léčivých vlastností, pro které je oblíbenou bylinkou po celém světě. V lidovém léčitelství se jeho listy a semena používají k boji proti mnoha nemocem. Kořeny této rostlinky mají také zázračnou moc, nicméně listy a semen jsou silnější. Možná, až zjistíte, co všechno jitrocel dokáže, stane se pro vás lékem číslo jedna. Není divu, když jeho účinky jsou opravdu vědecky podloženy. Jitrocel se tak stává opravdu silným pomocníkem v oblasti medicínské. Toto je několik informací, které byste měli i jitroceli vědět.

Hojí rány a zlepšuje trávení

Ve skutečnosti jitrocelová šťáva urychluje uvolňování hnisu z rány na pokožce, čímž urychluje její hojení. Pomáhá tak zmírňovat záněty. Rozdrcené listy se aplikují na postiženou kůži, což přispívá k rychlejšímu hojení ran a vředů.

Jitrocel také zlepšuje trávení. Pro zlepšení funkcí žaludku a střev se doporučuje následující recept. Vezměte 3 lžičky šťávy a nalije je do 250 ml vroucí vody. Nechte pak alespoň 8 hodin stát a používejte jej 3krát denně před jídlem po jedné polévkové lžíci.

Fotografie: Pixabay

Léčí nachlazení a zácpu

Jitrocel je považovaný za ideální lék na kašel nebo nachlazení. Při vysokých horečkách se doporučuje udělat bylinný čaj, ke kterému je vhodné přidat právě jitrocelový sirup, dále podběl nebo maliny. Jitrocel tak dokáže zmírnit nepříjemné příznaky nachlazení.

Jitrocel také skvěle působí proti zácpě. Zácpa trápí mnoho lidí po celém světě, a proto se jitrocel k tomu skvěle hodí. Stačí 5 lžiček semen jitrocele zalít ¼ litrem vedoucí vody. Hodinu nechat vařit, potom ochladit a před každým jídlem si vzít 2 lžičky.

Fotografie: Pixabay

Zbavuje závislosti na nikotinu

Úžasnou vlastností jitrocele je také jeho schopnost bojovat proti závislosti na nikotinu. Jitrocel bojuje skvěle proti závislosti na nikotinu. Stačí jen uvařit listy a tento odvar pít alespoň třikrát denně. Máte-li problém s nikotinem a chcete-li se jej zbavit, vyzkoušejte jitrocel. Je to levné, zdravé a funguje to.

V případě, že trpíte kyselostí žaludku, neměli byste se do jitrocele pouštět. Vždy se proto raději dopředu poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Přes to všechno platí, že jitrocel kopinatý je skutečně léčivou rostlinkou, která nemá moc konkurentů. Rozhodně se jedná o zdravější a levnější způsob léčby.

Úvodní Fotografie: Depositphotos