Potraviny, které prospívají ženskému tělu více, než se na první pohled může zdát

Fotografie: Freepik

Dodržujete pestrý jídelníček a držíte se zdravého životního stylu? Pokud si nejste jistí, pak zbystřete. Zařazením těchto potravin do svého jídelníčku uděláte radost každému ženskému tělu. Tyto potraviny totiž pomáhají více, než si možná myslíte.

Vitamíny a minerály jsou pro ženské tělo velmi důležité

Jelikož žena za jediný měsíc vystřídá několik hladin hormonů, je potřeba se o své tělo patřičně starat. Správně nastavený jídelníček může ženě dokonce pomoci:

  • udržet své tělo krásné
  • svou pleť zanechat stále vypnutou
  • cítit se stále mladě
  • udržet hladinu hormonů ve správné linii

První skvělou potravinou pro ženské tělo jsou mořské ryby. Velmi oblíbený losos, makrela či pstruh jsou ryby bohaté na vitamín B, hořčík, zinek, vápník a železo. Všechny tyto složky jsou velmi prospěšné pro ženské tělo. Navíc jsou v rybách ještě omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají k lepšímu oběhu krve v ženských pohlavních orgánech.

Prevence proti rakovině prsu i pomocník při hubnutí

Řeč je o olivovém oleji. Vědci zjistili, že u žen ze středomoří je mnohem menší výskyt onemocnění rakoviny prsu. Věří, že je to díky větší konzumaci olivového oleje. Ten má v sobě totiž stopy prvků, které zabraňují rakovině prsu v růstu. Navíc olivový olej velmi pomáhá ke zdravému trávení i vyprazdňování, a tak s tímto olejem v kuchyni hravě zvládnete i redukovat svou váhu.

O mrkvi nám už babičky říkaly, jak moc je blahodárná pro náš zrak. Znáte i další výhody této oblíbené zeleniny? Obsahuje betakaroten, který pomáhá ženám posílit imunitu a zmírňuje špatný vliv všech ostatních faktorů z okolí. Pokud potřebujete zvýšit hladinu hemoglobinu, pak je tím nejlepším receptem rozhodně nastrouhaná mrkev se zakysanou smetanou. Mrkev dokonce dokáže pomoci i při zvýšené nervozitě.

Úplný gejzír všech vitamínů je bílé a červené zelí, kapusta a brokolice. Tyto druhy zeleniny v sobě schovávají vitamín B, vitamín C, mangan a velké množství zinku. V zelí je také obsaženo mnoho kyseliny listové, která pomáhá plodnosti ženy.

Luštěniny obsahují mnoho vlákniny a málo tuků

Každá žena, která si hlídá štíhlou linii, určitě do svého jídelníčku již dávno zařadila luštěniny. Konzumace fazolí dokonce podle vědců snižuje riziko nadváhy až o 22 %. Luštěniny také dokáží bojovat proti výskytu rakoviny střev.

Naším šestým typem potraviny, která pomáhá pro lepší život každé ženě, je lněný olej. Lněný olej i lněné semínku prokazatelně bojují proti rakovině prsu (dokonce mají schopnost zmenšovat nádory), proti rakovině tlustého střeva. Pro pány mimochodem bojuje s rakovinou prostaty. Kromě boji proti rakovině také pomáhá ke správnému fungování srdce a předchází tak srdečním onemocněním. Pomáhá předcházet zácpě i srovná hladinu cholesterolu i cukru v krvi. Lněné semínko by měla do svého jídelníčku zařadit každá žena.