Dolaďte svůj čaj k dokonalosti. Netradiční suroviny ho dostanou na novou úroveň

Fotografie: Freepik

Citron nebo šťáva nejsou jedinými přísadami, které mohou perfektně dochutit váš čaj. Ve skutečnosti existuje hned několik druhů koření, které jsou pro přípravu takového nápoje ideální.

Je čaj vaším denním rituálem, u kterého si užíváte klid a pohodu? Nemusíte spoléhat jen na klasickou chuť čaje, ale doplnit ji o zdravé ingredience, které mu dodají perfektní aroma, chuť, ale i spoustu prospěšných látek, jež budou pečovat o zdraví vašeho těla.

Vsaďte na zázvor

Není divu, že zázvor je všemi milován jako nejvhodnější přísada pro čaj. Zahřívá, stimuluje imunitní systém, zklidňuje kašel a stimuluje metabolismus. Pokud užíváte léky na ředění krve nebo antidiabetika, poraďte se o jeho použití se svým lékařem. Zázvor se ve specializovaných obchodech prodává i v práškové formě. Díky tomu jej můžete do čaje použít každý den. V takové podobě má ale štiplavější chuť.

Fotografie: Freepik

Kromě zázvoru má podobné vlastnosti také fenykl, který můžete přidat do čaje. Ten tělo spíše zklidňuje a přírodní cestou ho zbavuje nadbytku hlenu. Je vhodný i pro děti.

Využijte bazalku

Bazalka má nejen výraznou chuť, ale také zdraví prospěšné vlastnosti. Zmírňuje bolest a má antioxidační vlastnosti, obsahuje cenné minerály a vitamíny. Funguje obzvláště dobře jako doplněk zeleného čaje. Možná se vám zdá, že se hodí jen do slaných pokrmů, ale opak je pravdou.

Bazalku přidávejte do bílého nebo zeleného čaje. V černém totiž lehce ztrácí svou chuť, zatímco v zeleném její aroma vynikne. Do ovocných čajů ji nevkládejte vůbec.

Fotografie: Freepik

Štiplavá skořice

Skořice obsahuje sloučeniny, které snižují hladinu cukru v krvi. Pomáhá eliminovat houby, podporuje hubnutí a působí také jako afrodiziakum. Ve větším množství ale může nebezpečně dráždit játra.

Se skořicí v čaji to příliš nepřežeňte, jinak se můžete zakuckat. Spíše jí čaj jen lehce posypte. Pokud vám její chuť připadá příliš agresivní, můžete ji zmírnit přidáním medu nebo javorového sirupu.

Hřebíček pro pevné zdraví

Cucání hřebíčku je osvědčeným způsobem, jak zahnat špatné dýchání. Má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti a uklidňuje bolest. Přidání hřebíčku do čaje mu dodá osvěžující chuť a aroma zlepšující náladu. Ideálně toto koření přidávejte do čaje černého nebo ovocného. Na Vánoce navíc taková vůně doma vykouzlí nádhernou atmosféru.