Jarní rituál babiček se silou tří rostlin pro energizující spánek. Celý rituál začíná již ráno

Fotografie: marksolarski / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Máte pocit, že jste se už dlouho pořádně nevyspali? Vyhýbáte se práškům na spaní a věříte v sílu přírody? Pak je tento návod přesně to pravé pro vás.

Každý ví, že kvalitní spánek je základem pro to, abychom mohli v běžném dni fungovat. Zároveň však dlouhodobě přispívá k naší fyzické i psychické pohodě. Zvyšuje také odolnost a posiluje imunitní systém. Čím dál více lidí má však se spánkem problémy. Rychlá a stresující doba tak často zasahuje i do chvil, které mají patřit regeneraci. Naštěstí existuje jeden magický rituál, jenž vám přinese nádherné sny a díky němuž se po probuzení budete cítit odpočatí a svěží. Jde však provádět pouze na jaře, a tak tuto příležitost nepromeškejte.

Vydejte se na sběr větviček

Naše babičky a prababičky neměly zdaleka takové možnosti, jak si dopřát kvalitní spánek. Místo podpůrných přípravků nebo prášků na spaní se musely spolehnout na sílu přírody. Pokud také věříte, že příroda je mocná, a máte pocit, že si zasloužíte na chvíli vybočit ze stereotypu a vrátit se k přírodě, pak vyzkoušejte tento rituál se silou tří rostlin.

Mladé jarní větvičky jsou plné energie a radosti ze života. Zastupují také plodnost, která v přeneseném slova smyslu pomáhá ke kreativnímu tvoření a zaujímání otevřených postojů k novým zkušenostem. Mohou tak blahodárně působit na vás i vaše blízké. Aby se síla jara znásobila, zaměřte se na větvičky ze tří různých stromů. Jsou to líska, bříza a poté vyberte dub nebo šeřík.

Větvičky natrhejte už ráno a dejte do vázy

Celý magický rituál začíná již ráno. Proto je vhodné vyhradit si pro něj volný den, ale není to nutné. Vydejte se na ranní procházku nebo prohlídku své zahrady a přineste si čerstvé větvičky domů. Nenoste je do práce, ani s nimi dlouho nechoďte po venku. Po příchodu domů si větvičky přitiskněte k srdci a v mysli si vybavte svůj záměr. Poté si nachystejte nádobu s vodou, která by měla být ideálně pramenitá. Pokud nemáte přístup k pramenité vodě, postačí dešťová nebo ta odstátá z kohoutku.

váza se šeříkem
Fotografie: Freepik

Do vody přisypte tři špetky soli, která má čisticí a ochranné schopnosti. Poté vložte větvičky do nádoby a přitom si znovu zopakujte svůj záměr. Větvičky musí zůstat ve vodě 12 hodin. Před spaním větvičky z vody vyndejte a jejich konce vysušte. Opět přitom zopakujte svůj záměr a větvičky uložte pod postel nebo pod matraci, na které spíte. Další den ráno větvičky spalte nebo zakopejte.

Příroda vám dá sílu, jen když jí věříte

Nezapomeňte, že to bude fungovat, jen když síle přírody opravdu věříte a vaším záměrem je se s ní spojit. Jen tak vám může příroda dát svoji energii. Neprovádějte tyto úkony automaticky, ale buďte si v každé chvíli vědomi toho, co děláte a jaký máte záměr. Pak se síla a moudrost přírody mohou uvolnit a podělit se i s vámi.

Zdroj: Kobieta