Snadno, rychle a bez zbytečné námahy. Díky jednoduchému postupu bude čištění trouby hračka

Fotografie: Freepik

Trouba jako nová, to je sen každé ženy, která pravidelně peče. Pokud pečete maso, jistě víte, jak po takovém pečení zůstává trouba špinavá. Nečistoty jdou jen horko těžko dolů, známe ale řešení, jak docílit čisté trouby.

Může se zdát, že vyčistit troubu nemusí být zrovna nejjednodušší. Představa, že musíte dlouhý čas klečet a složitě drhnout troubu, vás jistě děsí. Jenže takto složité to být rozhodně nemusí. Bude stačit, když se seznámíte s trikem, který vám jistě pomůže, nebude to nic extra složitého. A nestrachujte se, jistě nejste jediná hospodyňka, která přímo nesnáší čištění trouby. Inspirujte se způsobem, kterým lze jednoduše vyčistit troubu.

Fotografie: Freepik

Potřebné přísady

  • Přípravek na mytí nádobí ¼ hrnku
  • Peroxid vodíku ¼ hrnku
  • Jedlá soda 1 lžíce
  • Citronová kůra
  • Papírové utěrky
  • Houbička na nádobí

Nachystejte si veškeré suroviny a můžeme začít s čištěním.

Postup čištění

Dejte si do kbelíku teplovou vodu se saponátem na nádobí a pomocí houbičky umyjte troubu. Tímto způsobem se nečistoty mírně rozpustí. Nastrouhejte citronovou kůru a k ní přidejte zbytek surovin. Musí vám vzniknout pasta. Soda má mírné abrazivní účinky a zároveň nepoškodí povrch trouby. Což by běžné chemické písky způsobily. Přidaný citron troubu krásně rozvoní. Odstraňte z trouby veškeré mřížky a rošty a naneste na ně i na vnitřek trouby přichystanou pastu. Nezapomínejte ani na dveře. Zavřete dvířka a nechte působit alespoň čtyři hodiny. Teď je nejvyšší čas si odpočinout. Udělejte si kafíčko, dejte si vynikající zákusek a relaxujte.

Fotografie: Freepik

Dočištění trouby

Nyní můžete otevřít troubu a pomocí navlhčené houbičky odstraňte veškerou pastu. Jakmile očistíte pastu, pro důkladné omytí použijte čistou teplou vodu a jar. Po vytření použijte ještě bavlněnou tkaninu, namočte ji, vyždímejte a otřete celou troubu i mřížky. Trouba bude čistá a lesklá. Celý postup je jednoduchý a velmi účinný. A co je nejlepší? Nestrávíte u něj mnoho času. Nikdo nechce strávit u úklidu dlouhý čas, který lze využít efektivnějším způsobem. Doporučujeme troubu umývat pravidelně, abyste se vyhnuli komplikovanému čištění.

Zdroj: Realsimple