Koupelna bez nepříjemného zápachu. Vyzkoušejte ověřené způsoby, které zajistí, aby vždy skvěle voněla

Fotografie: Depositphotos

Všichni toužíme po voňavé koupelně. Ne každému z nás se to ale daří. Navzdory veškeré snaze pociťujeme pořád ten zápach! Zatočte s ním jednou pro vždy.

Pokud vás při vstupu do koupelny provází nepříjemný zápach, je potřeba s tím něco dělat. Poznejte triky zkušených hospodyněk a zápachu se zbavíte snadno, rychle a levně! Všechny triky jsou jednoduché a pomohou vám odstranit zdroj zápachu i navonět vaši koupelnu. Úklid této místnosti nemá snad nikdo rád, nicméně k dosažení voňavé koupelny, je to zapotřebí. Níže už nabízíme několik rychlých triků.

Udržujte ručníky suché

Mokré ručníky jsou zdrojem zápachu, ale také rodištěm mikrobů a bakterií. Ihned po použití je proto zavěste někam, kde se mohou sušit. Spousta koupelen je již vybavena topnými žebříky, které jsou k tomuto účelu ideální. Vhodné je samozřejmě taktéž sušení na slunci. Taktéž ručníky, do kterých si utíráte omyté ruce, často měňte – ideálně každé tři až čtyři dny.

Fotografie: Freepik

Síla citronu

Citron má skvělou vlastnost, skvěle voní a navíc neutralizuje nepříjemné zápachy. Taktéž patří mezi silné přírodní čisticí prostředky. Zodpovědná je za to kyselina citronová, která je v citronech obsažená. Citron je možné použít na všechny povrchy v koupelně, ideální je na čistění vany, umývadel a sprchových koutů.

Osvěžte koupelnu éterickými oleji

Éterické oleje produkují silnou vůni. Namočte vatový tampon do oleje a umístěte jej do koupelny. Je vhodné tento tampon zavěsit například do koše se špinavým prádlem, takže pokaždé, když jej otevřete, namísto nepříjemného zápachu pocítíte svěží vůni. Další dobré místo je ve sklenici se zubním kartáčkem. Ta se snadno rozšíří po celé místnosti. Skvělým způsobem je vyrobit si dekoraci z vatových tamponů, kterou pak nemusíte skrývat.

Smíchejte vodu a aviváž

Vodu a aviváž můžete použít jako levný osvěžovač vzduchu. Můžete také přidat trochu jedlé sody. Tuto směs můžete nastříkat volně do vzduchu nebo jí osvěžit sušící se ručníky v koupelně.

Fotografie: Freepik

Spolehněte se na sodu

Jedlá soda je ideální pro zbavení se nepříjemných a intenzivních pachů. Smíchejte ji s vroucí vodou. Poté směs nastříkejte na povrchy, které chcete očistit. Před opláchnutím ji nechte chvíli působit.

Vyrobte parfém na WC kartáč

Navzdory všeobecnému názoru, může záchodová štětka příjemně vonět. Stačí vědět, do čeho ji namočit. Použijte jeden z triků, které používají nejlepší hotely! Po vyčištění přidejte na kartáč několik kapek éterického oleje. Ten se bude postupně odstraňovat a uvolňovat krásnou vůni. Dalším vhodným trikem je přidat do záchodové mísy trochu pracího prostředku.

Vonná mýdla v koupelně

Existují mýdla, která voní méně, i ta, která voní více. Pokud chcete provonět svou koupelnu, stojí za to použít ta s intenzívní vůní.

Zdroj: Goodhousekeeping