Maminka zachytila na kameru jedinečnou chvíli spících dvojčat. Sourozenecké pouto se nezapře

Fotografie: Dustin M. Ramsey / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.5

Dvojčata mezi sebou mají jedinečné pouto. Jejich vzájemný vztah se vyvíjí už u maminky v bříšku a toto speciální pouto je pak provází celým životem.

V současnosti se i díky umělému oplodnění rodí stále více dvojčat. Všechny maminky však potvrdí, že péče o dvě miminka najednou bývá často velmi náročná. Nejlepší chvilky dne tak paradoxně nastávají, když obě miminka usnou a máma má chvíli na zasloužený odpočinek. Pohled na spící miminka ji pak zalije pocitem klidné blaženosti. A tato dvojčátka jsou navíc jasným důkazem, že jejich pouto je jedinečné.

Sestřičky se k sobě roztomile tulí

Podle ultrazvukových vyšetření se zjistilo, že dvojčátka po sobě vzájemně natahují ruce a hladí se již v 18. týdnu těhotenství. Oproti běžným sourozencům tak mají skutečný náskok, co se týče jejich vzájemného propojení. Je známé, že si některá dvojčata později vyvíjí i vlastní jazyk a způsob komunikace, kterému rozumějí jen ona.

Vzájemně na sebe spoléhají, a to už od narození. Jako v případě malé Sáry a Sofie. Holčičky společně spinkají a jedna z nich je k sestřičce přitulená, jako by ji objímala. Druhá sestřička spokojeně spinká. Pak se na krátko probudí a když si uvědomí, že je v bezpečí v postýlce se svým dvojčetem, spokojeně se usměje a zase usne.

Dvojčátka mají štěstí, že si mohou být vzájemnou oporou

Holčičky se narodily v roce 2017 po umělém oplodnění. Jejich rodiče, kteří pracují v realitách, byli z vymodlených dětí nadšení. Jako čtyřčlenná rodina, jež začíná novou životní kapitolu, měli chuť se o svoje zážitky s rozkošnými holčičkami podělit. A tak toto roztomilé video viděli už desítky milionů lidí. Rodiče ho původně umístili na instagram, později se však dostalo na všechny sociální sítě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Twins Sara & Sofia Tobon (@tobon_twins)

Dnes obě holčičky už povyrostly, ale stále se objevují na fotografiích, které sdílí jejich maminka. Rodina miluje cestování, a tak se už v batolecím věku holčičky podívaly do Disneylandu nebo si prohlédly šikmou věž v Pise. Co se zdá však být nejoblíbenější kratochvílí těchto dvojčat, je koupání. Každou chvilku jsou zachycené v roztomilých plavečkách, jak si spokojeně užívají slunečného dne.

Mnoho lidí pak reagovalo na rozkošný příspěvek tím, že posílali videa vlastních dvojčat v podobných situacích. Je tedy zřejmé, že toto pevné pouto mezi dvojčaty opravdu není nic ojedinělého. Tyto děti mají štěstí, že je už od začátku života provází parťák, se kterým mohou vše sdílet a být si vzájemnou oporou.

Zdroj: Newsner