Manuál správné péče o suchou a citlivou pokožku. Vraťte jí její původní zdravý vzhled

Fotografie: Depositphotos

Zvláště po konci léta se není čemu divit, když dojde k přesušení pokožky. Je ovšem třeba to řešit, jinak si ji budete zbytečně ničit a vypadat starší, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Nejčastější typ pleti je kombinovaná, která má opravdu velké tendence k přehnané suchosti. Důvodů, proč k tomu dochází, existuje hned několik. Už jen to, že pravidelně každý den nepoužijete ochranný opalovací krém způsobí, že vám ji slunce poškodí. Používání UV ochrany je totiž důležitější, než by se mohlo zdát a poslední dobou se o tom víc a víc mluví. Vše se dá ovšem naštěstí zachránit.

Tipy od zkušených kosmetiček

Je třeba zmínit, že nejen vynechání slunečního krému zanechá na vaší pokožce paseku. Důležité je také dodržovat správný pitný režim, jelikož zvláště ve vedrech se dvojnásobně potíte a je lehké se dehydratovat za krátkou dobu. To potom samozřejmě odnese vaše pleť, jelikož tělo si tu hydrataci musí někde získat. A pokud si dopřáváte dlouhé koupání v chlorovaných bazénech, tak to kůži také neprospěje, jelikož chlor snižuje přirozené pH pokožky a to vede k následnému vysušení.

Fotografie: Freepik

Jako první tip je samozřejmostí si začít čistit pleť každé ráno i večer a to bez výjimek. Přes noc se různě válíte po polštáři a je důležité ji připravit na celý den, večer je naopak potřeba ji po dni zklidnit. Nedělejte to ovšem jen tak nějakým mýdlem napuštěným chemikáliemi, jsou na to speciální a mnohdy přírodní bio prostředky. Ty vaší pokožce prospějí nejvíce a vůbec nejlepší pro suchou kůži jsou hypoalergenní s hydratačním účinkem.

Fotografie: Freepik

Není to jen tak, musíte se snažit

Nic není zadarmo, ani krásná pokožka. Dalším důležitým faktorem je vždy po vyčištění použít hydratační zvlhčující krém. Podívejte se na ten s ceramidy, ten totiž nejen vyživuje, ale také hydrataci v kůži udržuje. Přes den by poté mělo být samozřejmostí na obličej nanést opalovací krém s ochranným faktorem, čím vyšší, tím pro vás lepší. Večer se můžete rozhodnout pro produkt s retinolem, který vaší pokožce zajistí výživu po celou noc.

Fotografie: Freepik

Aby toto všechno k něčemu bylo, tak se rozhodně vyhněte použití horké vody. Ta totiž nejen dehydratuje pokožku, ale navíc celkem urychluje tvorbu vrásek. Je to určitě náročné, ale pro vaše dobrou byste měli po celý rok používat vlažnou vodu ve sprše.

Občasná výjimka se tolerovat může, ale ve výsledku si na vlažnou zvyknete a nebude vám to připadat tak hrozné. Posledním tipem je jednou týdně dopřát obličeji odpočinek a nanést na něj zvlhčující a exfoliační masku. Ty pokožku vyčistí, vyhladí ji a předejdou dehydrataci.

Zdroj: Healthline