Manželka měla tušení, že ji muž podvádí. Realita však byla zcela jiná

Fotografie: Bigstock

Muži a ženy se přirozeně liší. Rozdíly v jejich mentalitě a uvažování jsou námětem mnoha vtipů, scének a komedií. A to je dobře, vždy je lepší se rozdílům od srdce zasmát, než se jimi trápit a navzájem si je vyčítat.

Mezi několik odlišností, které patří mezi stále dokola omílané stereotypy, patří například tyto:

  • Ženy dokážou dělat více věcí najednou
  • Muži jsou lepší v matematice
  • Ženy jsou pořádnější
  • Muži jsou lepší řidiči

A takto bychom mohli pokračovat donekonečna. Samozřejmě tyto stereotypy vůbec neplatí pro každou ženu a každého muže. Jenže, ruku na srdce, ženy mívají tendence o všem daleko více přemýšlet a vyvozovat závěry i z neúplných informací. Krásnou ukázkou takovéto odlišnosti mezi mužským a ženským myšlením je také následující zápis.

Co probíhá hlavou ženě?

Deník ženy: Dnes v noci se Adam choval podivně. Naplánovali jsme si společnou večeři v naší oblíbené restauraci a oba jsme se moc těšili. Já ale přes den vyrazila na nákupy s kamarádkami. Zapovídaly jsme se a já trochu zapomněla na čas. Na rande s mužem jsem dorazila trochu pozdě. On neřekl ani slovo, ale cítila jsem, že je za to na mě naštvaný. Konverzace nám vázla a vypadalo to, jako kdyby se se mnou ani nechtěl bavit.

Navrhla jsem, abychom se šli projít na klidné místo, kde bychom si mohli v klidu promluvit. Myslela jsem si, že je to dobrý nápad, ale on zase vůbec nic neříkal. Když jsem se ho zeptala, co se děje, odpověděl jen stručně „Nic.“

Ptala jsem se ho, jestli je to moje vina, že je naštvaný. Řekl, že si nemám dělat starosti a že to se mnou vůbec nesouvisí. Cestou zpátky domů jsem mu řekla, že ho miluji. Jen se trochu pousmál a pokračoval v chůzi. Nechápu, proč mi neřekl, že mě také miluje, tohle chování je opravdu velmi zvláštní.

A na co myslí muž?

Když jsme dorazili domů, měla jsem pocit, že jsem ho už úplně ztratila. Jen se mlčky posadil k televizi, tak vzdálený a nepřítomný. Připadá mi, že se mnou už nechce mít vůbec nic společného. To ticho jsem asi po čtvrt hodině nemohla vydržet, a tak jsem se zvedla a šla spát.

Zanedlouho do ložnice přišel i on, ale bylo na něm vidět, že je myšlenkami úplně někde jinde. Usnul a já jsem celou noc brečela. Jsem si stoprocentně jistá, že myslí na jinou. Nevím, co mám dělat. Jsem zoufalá.

Deník muže: Auto nešlo nastartovat. Nemůžu přijít na to, proč.