Máte nové tetování? Poradíme, jak o něj pečovat!

Nové tetování si žádá správnou péči. Ta je velmi důležitá. Pokud nedodržíte zásady pečování o čerstvě vytvořené tetování, kromě toho, že samotný výsledek může dopadnout hůř, než byste čekali, můžete si přivodit i zdravotní problémy.

Stroupky na tetování

Na tetování se mohou vytvořit stroupky, ale není to pravidlem. Pokud se však vytvoří, nikdy je nestrhávejte a tetované místo ani jindy neškrábejte.

Opalování

Pokud jste si nechali udělat tetování teď, nebo jej plánujete v létě, pamatujte na to, že tetovanou kůži nesmíte vystavovat slunečnímu záření po dobu 30 dnů, a to platí také pro solárium.

Hygiena

Hygiena je samozřejmě potřeba dodržovat, lépe se dodržuje při menších tetováních, hůře při rozsáhlejších. Tak jako tak je však potřeba kůži s tetováním jen lehce opláchnout vodou, později je vhodné místo oplachovat jemným mýdlem, například dětským. Koupání se vyhněte minimálně 5-7 dní po jeho vytvoření.

Vždy myslete na to, že na tetování musíte šahat pouze čistou rukou, jinak byste si zadělali na infekci. Nejméně týden po vytvoření tetování se vyhýbejte sportovním aktivitám, namáhavým činnostem.

Mazat, mazat, mazat

Kůži je potřeba po omytí ošetřit krémem, například hojivou mastí B-Panthen Plus. Tetování udržujte vláčné po celý den.

Alkohol

Máte-li již přesné datum i čas tetování, které si chystáte nechat vytvořit, 24 hodin před započetím nepijte alkohol a ani po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Ty byste měli omezit na dobu 30 dnů, tak, jako slunění.

Obrázek: pixabay.com