Miminko s Downovým syndromem svoji maminku těší tím nejsladším úsměvem. Video dokazuje sílu lidské lásky

Fotografie: Freepik

Každá maminka se těší na úsměvy svého potomka. Krásný okamžik zachytila na video i adoptivní maminka malé holčičky, která trpí Downovým syndromem.

Snad každá maminka se těší z pokroků, které její dítě dělá. Všechny, i ty sebemenší krůčky vpřed, proto maminky sledují snad již od prvního dne po narození svého potomka. Jedním z těchto krůčků je i cílený úsměv. Toho je dítě schopné nejdříve okolo 4. až 8. týdne života. (Okamžik záleží také na povaze dítěte – některé se smějí dříve, jiné si dávají na čas.)  S krásným videem jednoho z prvních cílených úsměvů se pochlubila i adoptivní maminka malé holčičky s Downovým syndromem.

Z úsměvu je cítit čiré štěstí a spokojenost

Narození malé holčičky bylo pro její biologickou rodinu velmi těžké. Do poslední chvíle zvažovali své možnosti a přemýšleli, zdase o ni dokážou postarat. Bohužel dospěli k rozhodnutí, že péči o ni nezvládnou, a tudíž se jí vzdají. Holčička tak skončila v rukou státu. Ovšem stal se zázrak a díky organizaci National Down Syndrome Adoption Network, která sídlí ve Spojených státech, ji adoptovala, dnes již její, milující rodina.

Fotografie: Freepik

Díky láskyplné péči a bezpodmínečnému přijetí holčičce nic nechybí, což je vidět i na jejím neverbálním projevu. Z jejího obličeje můžete vyčíst spokojenost, štěstí a lásku. Níže přiložené video zveřejnila na svých sociálních sítích právě uvedená organizace poté, co ho obdržela od adoptivní maminky malé holčičky. Video se stalo prakticky přes noc hitem internetu. V současné chvíli ho vidělo více než 19 milionů uživatelů po celém světě.

Video přibližuje veřejnosti děti s Downovým syndromem

Láskyplné video, které vám jistě vykouzlí úsměv na tváři, má ale ještě jeden důležitý význam. Zmiňovaná organizace se jeho prostřednictvím snaží přiblížit děti, které trpí Downovým syndromem, široké veřejnosti. Takovéto momenty z obyčejného života, kdy se postižené děti ničím neliší od těch zdravých, mají napomoci jejich přijetí ve společnosti a zabránit jejich vyčleňování.

Fotografie: Freepik

Samotní zakladatelé National Down Syndrome Adoption Network, manželé David a Robin Steelovi, připouštějí, že dříve měli vůči postiženým dětem předsudky. Vše se změnilo až po jejich osobním setkání s dívkou, která Downovým syndromem trpěla. David a Robin přiznávají, že tyto děti jsou jiné, ale zároveň jsou jedinečné, roztomilé a upřímné. Na základě tohoto setkání pak v roce 1982 založili zmíněnou organizaci, která pomohla již řadě dětí najít milující domov.

New Smile!

New smiles are the best smiles! #babygirl
#smilingsweetie #Downsyndrome #Downsyndromeadoption #spreadingjoy

Zveřejnil(a) National Down Syndrome Adoption Network dne Pondělí 7. října 2019

Zdroj: National Down Syndrome Adoption Network