Správně zvolená barva vlasů dokáže omladit vzhled o několik let

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste se rozhodla, že začnete své vlasy barvit, musíte si vždy vybrat ten nejvhodnější odstín, díky kterému budete vypadat mladší.

Když se objeví první známky stárnutí, máte několik možností. Buď je přijmete, nebo se rozhodnete najít řešení, jak je zamaskovat. Když se objeví první šedé vlasy, ať už ve 25, nebo ve 30, prvním instinktem každé ženy bude dát si na ně nějakou barvu. Šedé vlasy se totiž mohou stát velkým problémem a pro mnoho žen i komplexem.

Platinová blond projasní obličej

Platinová blond je ideální barva, pokud chcete oživit svůj obličej. Je také vhodná pro zakrytí vznikajících šedých vlasů. Je to barva, která nevyžaduje mnoho úprav u kadeřníka. Pokud tedy přemýšlíte, že byste tuto barvu zkusili, nejprve si do vlasů dejte pár melírů. Podle toho uvidíte, jestli vám blond bude slušet. Jednoho dne ale stejně bude nutné přejít na trošku popelavější blond.

Popelavá blond

Pokud si netroufnete na to dát si na vlasy úplně platinovou blond, bude pro vás ideálním řešení popelavá barva. Je to skvělá možnost, pokud své vlasy zesvětlujete poprvé. Uvidíte totiž, jestli vám světlá barva vlasů sluší, a dost možná se v popelavé blond najdete a už se nebudete chtít nikdy barvit na jinou barvu. V posledních letech je to také velmi moderní.

Fotografie: Pixabay

Blond s nádechem do růžova

V dnešní době si blondýnky nechávají do vlasů dávat barvu, která hází odlesky do růžova. V kombinaci s popelavou blond tato barva zjemní rysy vašeho obličeje a dodá vám mladistvý nádech. Díky této barvě vlasů budou vaše odrosty mnohem méně viditelné. Jelikož se ale takové barvy rychle vymývají, používejte speciální šampony a snažte se barvit častěji.

Díky barvě můžete ztratit 10 let

Všechny tyto barvy mají jedno společné, a to to, že se jedná o odlesky blond. Tato barva je často synonymem mládí. Dokáže totiž rozjasnit váš obličej. Díky nové barvě vlasů můžete ztratit klidně i 10 let. To je ten důvod, proč se mnoho žen po určitém věku rozhodne vlasy zesvětlovat. Nesmíte však zapomenout na přípravky, které vaše vlasy ochrání před poškozením.

Zdroj: Therighthairstyles