Zážitek z letadla, na který rodina nezapomene: Manžel měl problém s obézním mužem

Fotografie: Depositphotos

To, že si člověk za něco připlatí, neznamená, že to i automaticky dostane. O tom se přesvědčil i muž, který si připlatil za letenky na dovolenou.

John James si chtěl užít dovolenou se svou manželkou a třemi dětmi. Plánoval ji dlouho dopředu, několik měsíců. Jeho děti byly malé, tudíž ho napadlo si připlatit za letenky v první třídě. Navíc požadoval celou jednu řadu pro sebe, aby jeho děti nebyly smutné, že jsou odděleni. Letecká společnost mu vyhověla, ale záruku, že se to povede, mu nedala. On věřil, že to dopadne dobře a že všichni poletí spolu, pěkně vedle sebe. V den odletu se ovšem vše změnilo. Nastupoval plný optimismu, ale let bohužel nedopadl podle jeho představ.

Muž si vše zaplatil

Letuška musela rodinu rozdělit, jelikož si na jedno z míst musel jít sednout muž větších rozměrů. Rodina tedy letěla rozděleně, jedna část v první řadě a ta druhá ve třetí. Děti let probrečely, vadilo jim, že nejsou spolu. Po přistání se jeli ubytovat na hotel a pořídili několik fotek. John se ale nechtěl smířit s tím, jak probíhal let, a napsal své rozhořčení na sociální sítě. Popsal celou situaci a následně doplnil, že jakmile si obézní muž sedl, začal jíst čokoládovou tyčinku. To ho vytočilo. „Proč nás oddělili, když jsme schválně koupili celou druhou řadu sedadel?“

„Nechci na něj útočit, vlastně je mi ho líto. Vím, že to zraní city některých dalších lidí, ale musíte se začít hýbat a něco se sebou dělat. Obezita není zdravá.“ Takto zaútočil na muže z letadla, na internetu. Byl i nadále velmi naštvaný. Na jeho sociálních sítích se následně rozjela diskuse, v níž lidé řešili Johnův přístup. Někteří ho chválili a podporovali, další byli rozhořčeni. Padala i slova ohledně fatshamingu, tedy ponižování člověka kvůli jeho váze. Tyto dva tábory se mezi sebou velmi přely, nebyly schopné si navzájem ustoupit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený John James (@johnjames94)

Dva tábory názorů

„V budoucnu možná necestujte, dokud si nebudete moci dovolit soukromý let, aby s vámi všichni slušní lidé nemuseli komunikovat! Doufám, že to pomůže, napsal jeden uživatel. „Ono cestování s dětmi taktéž není žádná pohádka. A jestli plakaly, jak vy sám říkáte, tak lituji ostatní spolucestující,“ napsala další uživatelka. Reakce byly i opačné: „Kam až někteří lidé dokáží zajít? Je dobře, že jste mu to takhle sdělili veřejně.“ Dle názorů by se každopádně nemělo nijak tolerovat utahování si z lidí s vyšší hmotností.

Zdroj: Parenting