Namočila vlasy a vytvořila jeden z nejúžasnějších účesů. Copánek ve tvaru srdce všechny dostane

Fotografie: Pixabay

Abyste si z vlasů vytvořili nějaký hezký účes, nemusíte nutně chodit ke kadeřnici. Hravě si totiž poradíte i sami doma, jen je potřeba si nastudovat pár návodů. S tímto se naučíte zajímavý copánek.

Pokud máte krátké vlasy, které nejsou ani pod uši, pravděpodobně si z vlasů copánek neupletete. Jestliže ale počkáte pár měsíců, vyrostou vám vlasy tak, že si budete moci udělat culík i copánek. Ať už máte krátké nebo dlouhé vlasy, můžete se naučit zaplétat copánek, který nakonec upletete někomu známému nebo časem sami sobě.

Zajímavé účesy, které zvládnete i sami

Je jasné, že pokud byste si přáli nějaký speciální účes, budete k tomu potřebovat kadeřnici nebo odborníka, který vámi zvolený účes umí vytvořit. Jestliže byste se rádi naučili i účesy, které zvládnete sami, a neměl by to být vždy culík, zkuste například tento copánek, který není nijak složitý a stačí jen trochu praxe.

Copánek ve tvaru srdíčka

Tento účes je vhodný například na Valentýna nebo i na jiné události. Ať už si ho uděláte kamkoliv a na jakoukoliv událost, nejprve se podívejte na návod, podle něhož si účes můžete vytvořit. Nejprve je určitě potřeba, abyste si pořádně rozčesali vlasy. Díky tomu půjde pletení copánku mnohem snáze a vlasy se vám nebudou zacuchávat.

Správně rozčesané vlasy

V případě, že vám vlasy nepůjdou příliš rozčesat, použijte trochu kokosového oleje a naneste ho na konečky vlasů. Rozčesávat začněte od konečků a postupně se dostanete až ke kořínkům. Ještě lépe vám půjde rozčesávání s hřebínkem, který je přímo určený na rozčesávání. Ne každá žena má totiž jemné a řídké vlasy, které jdou rozčesat snadno.

Fotografie: Pexels

Rozdělte vlasy na dvě části

Hned poté, co si vlasy rozčešete, si je rozdělte na dvě části, které vytvoříte rovnoměrně podle pěšinky. K ruce budete potřebovat také hřeben, jehož druhý konec je špičatý a lépe se s ním rozdělují vlasy. Špičkou od hřebínku si ve vlasech vytvořte polovinu srdce. Ta by se měla nacházet na zadní části hlavy směrem od pěšinky na jednu stranu a tyto vlasy zafixujte sponou. Stejný krok proveďte i na druhé polovině hlavy.

Zapletení copánku

Nad každou polovinou srdce vám na horní části hlavy zbyly vlasy, z nichž byste nyní měli začít plést copánky. Celkem byste měli mít dva copánky (každý na jedné straně nad polovinou srdce). Až budete mít oba copánky hotové, vezměte si i zafixované vlasy a copánky společně s vlasy stáhněte do culíku. Nyní máte hotový krásný účes.

Zdroj: LiveBiz