Jednoduchý a přitom elegantní účes pro uspěchané dny: Názorný postup i pro úplné začátečnice

Fotografie: Jenna Drudi / Creative Commons / Attribution 3.0

Už nevíte, co byste si vytvořila s vlasy, a obyčejný culík už vás přestal bavit? Vyzkoušejte tento jednoduchý účes, který je hotový raz dva, a přitom vypadá naprosto originálně.

Když chcete opravdu propracovaný účes na slavnostní příležitost, nejspíš u kadeřníka nebo před zrcadlem strávíte hodiny. V běžném životě si však většina žen stáhne vlasy do gumičky a jde. Pokud vás už obyčejné culíky nebaví a nemáte čas si ráno žehlit nebo natáčet vlasy, mrkněte na tento tip. Originální účes do minuty, který předvádí známý kadeřník celebrit, Chris Appleton.

Připravte si gumičku a dvě vlásenky

V krátkém videu předvádí jednoduchý účes, který si můžete udělat vždy, když se vám nic nechce, nebo spěcháte. Přitom výsledek vypadá stylově a originálně. Postačí vám jen gumička a dvě vlásenky na přichycení pramenů. Nejdříve si stáhněte vlasy do klasického vyššího culíku a dobře je upevněte gumičkou. Kolem spánků si můžete nechat vytažené jemné pramínky vlasů.

Vlasy v culíku nyní rozdělte na dva stejně velké prameny a udělejte na nich jednoduchý uzel. A poté udělejte ještě jeden uzel. Oba konce vlasů vložte pod uzlový drdol a připněte vlásenkami. Jemné vlásky kolem obličeje pak upravte pomocí vlasového spreje. Ten nastříkejte na zubní kartáček a vlasy jím sčísněte, aby nepoletovaly kolem obličeje.

Inspirujte se dalšími jeho tipy

A je hotovo. Geniálně jednoduchý účes je hotový do minuty. Pokud hledáte další inspiraci na jednoduchou úpravu vlasů, určitě se podívejte na TikTok Chrise Appeltona. Tam najdete bezpočet tipů na účesy pro různě dlouhé a různě husté vlasy. Ne nadarmo je tento muž kadeřníkem mnoha známých celebrit. O vlasech toho ví opravdu hodně a po právu sklízí uznání a úspěchy ve své profesi.

@chrisappletonhair Create the Perfect messy hum in 2 simple steps ?? @kittybluuuu @colorwow.hair #messybun #tutorial #hair ♬ TO THE MOON – Jnr Choi & Sam Tompkins

Jeho kariéru odstartovala televizní soutěž mladých kadeřníků. Rozhodně se tak nedostal k celebritám protekčně. Naopak, díky své cílevědomosti a zájmu o kadeřnický obor získal cenné zkušenosti, které zúročil výhrou v této britské soutěži. To byl krok, který ho před 13 lety vystřelil na špičku známých stylistů a kadeřníků. Jeho rukama tak prošly hvězdy jako Kate Moss, Cara Delevingne, Kim Kardashian a mnoho dalších.

Nejspíš se pro to narodil

Úpravě vlasů se začal věnovat už v 9 letech a první pokusy prováděl na své mamince. Všiml si, že se na sebe vždy podívala do zrcadla, pokrčila rameny a povzdechla si. „Uvědomil jsem si, že mám schopnost přimět lidi, aby se cítili opravdu dobře a dát jim emoční medicínu,“ mluví o tom, co bylo kdysi hlavním motivem, který určil jeho životní cestu. Prioritou je tak pro něj především to, aby se lidé díky jeho práci cítili dobře a sebevědomě.

Zdroj: Twice