Naučte se rozpoznat pokrytce ve svém okolí, už vám nikdy nezkazí život

Fotografie: Freepik

Není nijak příjemné mít ve svém okolí pokrytce. Naučte se ho identifikovat a už nikdy si ho nepustíte k tělu. Uleví se vám opravdu po všech stránkách.

Lidé, kteří o vás naoko jeví zájem, jen aby mohli na základě zjištěných skutečností pracovat na realizaci svých vlastních záměrů a cílů, nepatří právě k osobám, které byste chtěli mít za přátele. A jak pokrytce spolehlivě rozeznat? Jednoduše je identifikujete podle několika opravdu jednoduchých kritérií. Ukážeme vám, na co se dívat.

Pokrytec vám stále něco vyčítá

Je to stará známá pravda – lidé, kteří vás mají opravdu rádi, vám nebudou stále dokola vyčítat vaše chyby. Něco takového se zkrátka nedělá. Ovšem pokrytcům takové chování nevadí. A aby toho nebylo málo, své vlastní chyby přitom zlehčují nebo přímo přehlížejí. A to je rozhodně něco, co byste si neměli nechat líbit.

Fotografie: Freepik

Kritiku od našich blízkých je samozřejmě možné vnímat i pozitivně. Tedy jako něco, co má za úkol nás posunout a udělat lepšími. Ovšem mělo by jí být tak akorát. Občasné připomenutí chyb je zcela v pořádku, jejich implementace do každého rozhovoru nebo setkání je pak samozřejmě pravým opakem. Jde o jed, který v jakémkoliv vztahu zabije vzájemný respekt, lásku a vůbec úctu.

Jsou lhostejní úplně k čemukoliv

Další známkou pokrytectví je lhostejnost. Často ji najdeme zejména v déle trvajících partnerských vztazích. Pokud svému protějšku vyprávíte o svých úspěších nebo se zmíníte o něčem, co se vám líbí, a přesto se z jeho strany nedočkáte žádné odpovědi, pak máte rozhodně tu čest s pokrytcem. Zvažte proto, zda není na čase se s ním rozloučit.

Fotografie: Pexels

O upřímnosti svědčí i ochota sdílení

Nejenom vy byste měla být tím, kdo má potřebu svému protějšku něco sdělovat. Platit by to mělo i naopak. Právě chuť k tomu sdílet své zážitky, dojmy a myšlenky se svým okolím odděluje lidi se skutečným zájmem od pokrytců. Nemělo by však jít jen o věci negativní, naopak. Pokud si daná osoba výhradně stěžuje, půjde o pokrytce první třídy.

Přeruší s vámi okamžitě kontakt

Život přináší různé změny a výzvy. S někým, koho máte rádi, je však vždy možné zůstat v kontaktu bez ohledu na to, jaká vzdálenost nebo překážky vás dělí. Pokrytci se však o něco podobného ani nesnaží a jednoduše vás ze svého života vyškrtnou. Myslete na to ve chvíli, kdy se vás pokusí kontaktovat jen proto, že ve vás vidí možné řešení svého problému nebo aktuální situace.

Fotografie: Freepik

Řekněte, co se vám nelíbí

Někdy však nemáme co dočinění s pokrytci, ale jen s lidmi s nedostatečně vyvinutou sociální inteligencí. Než tedy svého přítele nebo partnera úplně „odepíšete“, pokuste se s ním promluvit. Pojmenujte, co vás trápí, a jak byste to navrhovali zlepšit. A teprve pokud to nepomůže, tak se s ním jednou provždy rozlučte. Toxické vztahy totiž nejsou něčím, co by nás mohlo jakkoliv zformovat nebo změnit k lepšímu. Ve skutečnosti totiž dělají pravý opak.

Zdroj: VeryWellMind