Odhaleno tajemství barev

Dlouhodobé studie prokázaly to, že naše oči dokáži rozlišit až neskutečných 7 milionu odstínu barev. Na některé barvy se můžeme dívat delší dobu a působí na nás klidným dojmem, jiné v nás vzbuzují agresivitu, ale i chuť na sex. Nejsou to jen oči, které vidí určitou barvu, je to i náš mozek, který svým způsobem citově zabarvuje barvu. Tyto studie pomohly mnoha lidem, kteří trpí psychickými problémy, a díky kombinacím určitých barev se jejich psychika zklidnila, utišila. Víte tedy, jaké jednotlivé barvy dokáži ovlivnit pocity a náladu?

Červená

Červená barva patří mezi silně emociální barvy, které znamenají:  silný temperament, žárlivost, agresivita, nespoutanost, dravost, odvážnost. Je symbolem lásky, ohně, tepla, síly, krvi, ale i vzrušení. Ne nadarmo se mnoho mužů obrátí za ženou, která nosí tuto barvu. Pro nich je to výzva, aby zkrotily dravou, silnou ženu.

Růžová

Růžovou barvu milují především mladé, dospívající dívky. Symbolizuje jemnost, štěstí, pohodu, věrnost, lásku, přátelství a pro člověka obecně je tato barva příjemná, uklidňující. Růžová barva patří mezi nejromantičtější barvy vůbec. Chcete-li své drahé ženské polovičce udělat radost, kytice růžových růží je vždy trefa do černého.

Černá

V mnoha zemích černá barva symbolizuje neštěstí, utrpení, bolest, nenávist, zlobu, ale i tajemnost. I přes to všechno co znamená si lidé tuto barvu velice oblíbily. Je to tím, že černá zakrývá jisté nedostatky na našem těle a pro dobyvatele je to jako, kdyby našly, odkryly poklad.

Bílá

Jemnost, přirozenost, krása, oddanost, láska, trpělivost, čistota, to je bílá barva. Je to nejpřirozenější barva, kterou máme nejraději. Dokonale splyne s prostředím, nebo s dalšími barvy tvoří úžasné barevné kombinace. Bílá barva odráží světlo a proto ji máme rádi v letním období, kdy je nám horko.

Zelená

Zelená barva je spojována s příchodem jara. Z dlouhé, temné, studené zimy se probouzí země a kvetou voňavé, barevné rostliny. Neznám nikoho, kdo by neměl rád jarní období. I proto je zelená barva často vyhledávaná v nemocnicích, protože uklidňuje naši nervovou soustavu, zlepšuje soustředění, zlepšuje paměť, posiluje smysly.

Fotografie publikována se svolením od Bearvader Photography FreeDigitalPhotos.net