Návod jak si vyrobit náušnice

Náušnice jsou šperkem, který k ženám neodmyslitelně patří a jestliže se již nechcete zdobit kupovanými modely, kterých je v současné době k dostání nepřeberné množství, nechte promluvit svou kreativní duši dřímající někde v hluboko ve vás a nechte se inspirovat dnešním článkem, ve kterém se skrývá návod jak si vyrobit náušnice. Náušnice představují jeden z nejstarších způsobů modifikace lidského – převážně tedy ženského – těla, přičemž nejstarší zaznamenané důkazy o nošení tohoto doplňku i mezi muži, pochází z paláců staré Persie – zde se dochovaly obrázky vojáků s jednou náušnicí.

Historie náušnic

Náušnice se nosily po celém světě. Zatímco v orientu mohly tento doplněk nosit obě pohlaví – tedy jak muži, tak i ženy – na Západě byly výsadou pouze něžného pohlaví. Nosit jen jednu náušnici byl obrovský hit zvláště v Evropě a to v období renesance a baroka. Postupem času – konkrétně v 17. a 18. století – vyšly náušnice na území Evropy z módy a do podvědomí lidstva se opět dostaly až o dvě století později.

Návod jak si vyrobit náušnice

Jak již bylo řečeno v úvodu dnešního článku – náušnice jsou hojně rozšířeným doplňkem, který zdobí naše tváře prakticky denně. Vybírat můžete z rozmanité nabídky zahrnující nejrůznější druhy náušnic – velké, malé, decentní, výrazné, pecky či náušnice zapínací. Možná si ale říkáte, že byste se chtěli ozdobit něčím výjimečným a chtěli byste ve svých uších nosit takový model, který nemá díky hojné nabídce každá druhá žena. Inu, proč ne! Přinášíme vám návod jak si vyrobit náušnice, podle kterého tento úkol hravě zvládnete i vy!

Obrázek: youtube.com

Video: youtube.com