Nebojte se stárnout s grácií jako populární americká herečka Pamela Anderson

Fotografie: Shutterstock

Americká herečka Pamela Anderson, původem z Kanady, která je populární také u nás díky oblíbenému seriálu Pobřežní hlídka, oslavila letos 53. narozeniny.

Začátek kariéry

Její kariéra začala jako u mnoha amerických dívek na střední škole, kde se věnovala gymnastice, akrobatice a působila také jako roztleskávačka. Na jednom fotbalovém zápase zaujala ty správné lidi a byla jí nabídnuta reklama na oblíbenou značku piva. A od reklamy byl už jen krůček k první filmové roli. Mezikrokem však byla také fotografie na titulní straně prestižního pánského časopisu, který Pamelu dostal do širšího povědomí.

První velké role a také partnerské a zdravotní problémy

Debutovala v 90. letech v populárním televizním seriálu Kutil Tim, kde byl hlavní hvězdou Tim Allen, poté následovala velká role C. J. Parker v seriálu Pobřežní hlídka, kde hrála po boku Davida Hasselhoffa v pěti sériích.

Poté přišly i filmové role a také manželství s bubeníkem skupiny Mötley Crüe Tommym Lee, s nímž má herečka dva syny. Fanoušci vědí, že si již v této rané fázi prošla velkou osobní tragédií, protože první pokus o těhotenství skončil bohužel potratem, s čímž se Pamela jen velice těžko vyrovnávala. Manželství nakonec skončilo rozvodem poté, co byl Tommy Lee odsouzen za manželčino napadení.

Ani druhé manželství s hudebníkem, skladatelem, zpěvákem a rapperem Jamesem Ritchiem, který vystupuje pod pseudonymem Kid Rock, nebylo šťastné a také ono skončilo rozvodem.

Vedle neúspěchů ve vztazích postihly herečku také vážné zdravotní problémy. Byla jí diagnostikována hepatitida typu C a lékaři jí sdělili, že jí zbývá přibližně deset let života. Navždy jí to určitým způsobem poznamenalo, ale předpovědím navzdory lékaři po 15 letech konstatovali, že je zdravá.

I třetí manžel působil v hudební branži, šlo o hudebního producenta Ricka Solomona. Ani tento vztah nebyl nijak harmonický a partneři zažili několik rozchodů, než došlo k tomu definitivnímu.

Fotografie: Shutterstock

Letos se však pro Pamelu snad v oblasti partnerských vztahů začalo blýskat na lepší časy. Prožívá vztah se svým bodyguardem a podle názorů z jejího blízkého okolí je opravdu šťastná.

Charitativní činnost

Pamela Anderson patří k celebritám, které svou popularitu využívají tím nejlepším možným způsobem, a to k charitativní práci. Její nadace, PAF (Pamela Anderson Foundation), bojuje za ochranu

  • lidských práv
  • práv zvířat, a také
  • práva na ochranu životního prostředí.

Nadace podporuje jak organizace, tak také jednotlivce, kteří se zasazují o dosažení výše uvedených cílů. Pamelina charitativní činnost byla oceněna řadou významných cen, mezi které patří například International Peoples Choice.

Přirozenost

Když se podíváte na její ranné fotografie i ty z nedávné doby, uvidíte vždy energii a přirozenost, které se Pamela nevzdává ani ve svých 53 letech. Ano, byla známá výrazným líčením i oblékáním, to však bylo určeno jen pro objektivy. Zůstala přirozená a v posledních letech ukazuje tuto tvář více také navenek. Například před třemi lety se účastnila slavnostní události v Paříži, s vlasy staženými dozadu a minimalistickým make-upem, čímž vzbudila zaslouženou pozornost.

Jde tak mnohým ženám příkladem, protože ukazuje, že i s přibývajícími léty je možné zůstat svá a krásná, bez zákroků a vrstvy líčidel.