Nedokážete se shodnout na dovolené?

Nejspíš to zná asi každý. Konečně se můžete zabývat myšlenkou na letní odpočinek, toužíte jen po moři, krásné pláži a svém nejdražším, ale když přijde na řadu výběr destinace, jste na nože.

Podobné problémy řeší mnoho párů, ale pokud se neumíte dohodnout, zřejmě máte konflikty podstatně častěji než ostatní. I výběr dovolené je o kompromisech. Pokud se Vašemu drahému líbí konkrétní lokalita, zjistěte proč tomu tak je, a jestli byste podobné výhody nenašli i jinde. Stejně však záleží i na tom, proč tam nechcete jít Vy. Některé země dnes sice nabízejí dobrodružství, ale i poměrně velké riziko. Zejména pokud nechcete jen sedět na hotelu, jistě byste se měli zabývat i touto otázkou. Společná diskuse, ovšem zcela bez emocí, může vyřešit i tyto neshody.

Hledejte spolu kompromisy

Pokud přesto nenajdete společnou řeč, nezbývá jen vybrat neutrální lokalitu, se kterou můžete do jisté míry souhlasit oba, nebo se dohodnout, že nyní půjdete podle vůle jednoho a příští rok zase vybere destinaci druhý. I takto si můžete udržet spokojený vztah. Je tedy zřejmé, že bez jistého přizpůsobení se společnou řeč nenajdete, ale nemůže se neustále přizpůsobovat jen jeden z Vás. Po dohodě tak vyberte levné letenky.

Podobné konflikty jsou běžné, nikdo se přece nemůže ve všem shodnout se svou polovičkou. Netrapte se tedy proto a hledejte příčiny, proč je Váš názor odlišný. Zejména muži hledají na dovolené nejen pláže a slunce, ale nejednou i možnost hazardu.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net