Jak zvládnout dovolenou s dětmi? Tyhle tipy vám to usnadní

Zdroj obrázku: Alliance Images / Shutterstock.com

Chystáte se na dovolenou s dětmi a už teď vám vstávají vlasy hrůzou na hlavě? Mnoho rodičů říká, že s dětmi to není žádná dovolená. Do jisté míry to může být pravda, ale přesto existuje řada tipů, jak si cestování s dětmi usnadnit a maximálně užít.

Vyberte children-friendly hotel

Asi správně tušíte, že luxusní wellness hotel s drahým vybavením nebude to pravé ořechové. Zvolte si proto hotel, kde jsou na děti připravení a zvyklí. Hledejte lokality, kde nabízí dětské hřiště, dětský koutek nebo vyloženě zmiňují, že se jedná o rodinný hotel nebo penzion. Dobrou volbou může být třeba hotel Liptov a řada dalších, které vám pobyt s dětmi usnadní.

Zabalte si dostatek hraček

Je jasné, že na dovolenou s dětmi nemůžete vyrazit nalehko. Budete potřebovat kočárek, cestovní postýlku, nočník, spoustu oblečení, odrážedla a spoustu dalších hraček. Je toho sice dost, ale vyplatí se myslet na to, že vaše dítko se bude potřebovat během celého dne zabavit a když nebudete mít po ruce dost možností, rychle začne být nevrlé.

Aby byla cesta autem v pohodě

Mnoho dětí velmi špatně snáší dlouhé cesty autem. Jak jim to ulehčit? Klíčové je mít připravenou zábavu. Rozhodně ale nevytahujte všechny trumfy najednou, spíše hračky vyndávejte postupně. Vyplatí se na cestu pořídit jednu novou neokoukanou hračku nebo knížku, která dítě zaujme na výrazně delší dobu než obvyklé hračky.

Zvažte dovolenou ve skupině

To platí zejména rodiče jedináčků. Vezměte s sebou na dovolenou další rodinu s dětmi podobného věku a zkuste vytvořit dětskou skupinu, která se více méně zvládne zabavit sama. V mnoha ohledech to sice bude náročnější, ale zase vám zbude více prostoru pro konverzaci s přáteli a v péči o děti se můžete spravedlivě střídat. Anebo nabídněte přátelům, že vezmete jejich děti s vámi – jistě vám to jednou oplatí a vy si budete moci užít chvíli nerušeného klidu jen s partnerem.